Miliardu lidí budou do roku 2060 ohrožovat záplavy

Do roku 2060 bude obývat oblasti ohrožené největšími katastrofálními povodněmi až miliarda lidí. S varováním přišla charitativní organizace Christian Aid. Nejvíce ohrožená jsou podle její zprávy města v Indii, Číně a Spojených státech amerických.

Ve vůbec nejhorší situaci budou podle charity v budoucnu indická města Kalkata a Bombaj. V Asii jsou ale všechna města na prvních osmi příčkách tabulky, kromě Indie leží také v Bangladéši, Číně, Vietnamu či Thajsku. Až na deváté příčce je pak americké Miami.

Záplavy způsobené klimatickými změnami budou podle Christian Aid ohrožovat i obyvatele řady hlavních měst včetně Dháky, Bangkoku či Tokia.

V Evropě bude žít v roce 2060 v oblastech ohrožených ničivou velkou vodou nejvíce obyvatel Nizozemska a Británie. Obzvlášť zranitelný je podle studie kvůli své poloze na Temži Londýn.

Zpráva charitativní organizace vyzývá vlády, aby začaly jednat a investovaly do opatření omezujících dopad katastrofálních povodní. Navrhuje rovněž vytvořit systém mezinárodní pomoci obětem záplav.

 

 

Zdroj: ČTK

Miliardu lidí budou do roku 2060 ohrožovat záplavy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.