McDonald's čelí tlaku, aby globálně zakázal užívání masa ošetřeného antibiotiky

Britští aktivisté z organizace ShareAction svou novou online kampaní vyvíjí tlak na fast foodový řetězec McDonald's, aby uložil globální zákaz na produkty ze zvířat léčených antibiotiky. Vědci varují, že léčení zvířat antibiotiky vede ke zvýšení bacilů, které jsou vůči antibiotikům rezistentní. McDonald's minulý týden sice přestal používat kuřecí maso ošetřené antibiotiky, ale jen v amerických řetězcích, informoval server BBC.

ShareAction na svých webových stránkách vyzývá samotné zákazníky, aby poslali email generálnímu řediteli fast foodového řetězce Stevu Easterbrookovi. Ten mají od organizace už přitom předepsaný. Žádají v něm, aby McDonald's přestal používat ve všech svých 30.000 prodejnách po celém světě kuřecí, hovězí, vepřové a mléčné výrobky, které jsou ošetřeny antibiotiky.

McDonald's agentuře Reuters řekl, že je příliš brzy na to stanovit časový plán pro postupné upouštění od používání všech masných a mléčných výrobků ze zvířat léčených antibiotiky. Společnost ale dodala, že „pokračuje v pravidelné kontrole tohoto problému“.

Podle BBC se věc netýká pouze společnosti McDonald's, ale také její konkurence. Ve čtvrtek byla v Británii terčem petice i firma KFC, ve které spotřebitelé vyzývali řetězec, aby přestal používat kuřecí maso léčené antibiotiky. Společnost KFC už dříve uvedla, že  omezí užívání lidských antibiotik ve svých produktech do příštího roku.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

McDonald's čelí tlaku, aby globálně zakázal užívání masa ošetřeného antibiotiky Foto: Bikeworldtravel / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Adidas v USA otevře továrnu ovládanou roboty

    Byznys ·

    Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas otevře příští rok továrnu u amerického města Atlanta, kde budou většinu produkce zajišťovat roboti. Oznámil to člen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.