Mc Donald's přestane v USA prodávat kuřecí maso obsahující antibiotika

Největší řetězec rychlého občerstvení na světě Mc Donald´s už nebude v USA prodávat maso z kuřat, kterým byla podávána antibiotika podobná těm, jež se používají při léčení lidí. Ve všech 14 tisících amerických restaurací řetězce se takové maso podle BBC přestane prodávat nejpozději za dva roky.

Důvodem opatření jsou obavy z toho, že maso obsahující antibiotika může negativně ovlivnit účinnost některých léků podávaných lidem. Řada výrobců kuřecího masa přitom drůbeži antibiotika přidává do krmení proto, aby dosáhla rychlejšího růstu kuřat, uvádí BBC. Řetězec rychlého občerstvení však bude i nadále prodávat maso s antibiotiky, která se při léčbě lidí nepoužívají. Mc Donald´s dále oznámil, že jím prodávané mléko nebude pocházet od krav, kterým chovatelé podávají umělý růstový hormon rbST. Zástupci firmy uvedli, že se sice neprokázal rozdíl mezi mlékem krav konzumujících rbST a těch, které hormon nedostávají, chápou ale, že pro zákazníky řetězce může být tento faktor důležitý.

Mc Donald´s se v současnosti potýká s odlivem zákazníků a klesajícími tržbami. Jen v lednu firmě celosvětově klesly tržby o 1,8 procenta, což je více než se očekávalo. Důvodem je mimo jiné to, že řetězec v Číně využíval nespolehlivé dodavatele, kteří falšovali data spotřeby u masa.

 

 

Zdroj: BBC

 

Mc Donald's přestane v USA prodávat kuřecí maso obsahující antibiotika Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.