Lesy ČR loni zaznamenaly o 20 procent nárůst zisků na rekordních 4,8 mld. korun

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) loni zaznamenaly o pětinu nárůst čistého zisku na rekordních 4,79 miliardy korun. Zisk by měl do roka 2019 klesnout až na 3,12 miliardy korun. Na dnešní prezentace Koncepce strategického rozvoje firmy v letech 2015 až 2019 o tom informovali zástupci vedení LČR a ministerstva zemědělství.  

Loňské tržby z prodeje výrobků a služeb by měly činit 12 miliard korun, z toho za dříví utržila firma, které patří zhruba polovina lesů v zemi, 11,1 miliardy korun. Náklady na marketing, právní služby a informační technologie meziročně klesly zhruba o 100 milionů na 278 milionů korun. Postupně se mají snižovat až na 225 milionů v roce 2019.

Tvorbu zisku podle generálního ředitele firmy Daniela Szóráda v budoucnu ovlivní očekávaný pokles průměrných cen dřeva i církevní restituce. Po jejich ukončení klesne roční těžba dřeva podniku asi o půl milionu metrů krychlových na zhruba 7,5 milionu metrů krychlových. Tržby z prodeje dříví by proto měly klesnout z loňských více než 11 miliard na 9,6 miliardy korun.

 

Zdroj: ČTK

Lesy ČR loni zaznamenaly o 20 procent nárůst zisků na rekordních 4,8 mld. korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.