Lídr počítačového trhu Lenovo zvýšil roční zisky o třetinu

Největší světový výrobce počítačů Lenovo Group, zvýšil v loňském roce svůj čistý zisk o téměř 29 procent. Čínský producent PC a chytrých telefonů sice zaznamenal slabý růst na domácím trhu, ale jeho výsledky zvedly prodeje v zahraničí. Čistý zisk Lenova za rok do konce března dosáhl 817 milionu dolarů (16,4 miliardy korun).

Čistý zisk Lenova za rok do konce března dosáhl 817 milionu dolarů (16,4 miliardy korun).

Za příjmem společnosti, který se zvýšil o 14,3 procenta na 38,7 miliardy dolarů, se z velké části postaraly trhy mimo Čínu. Druhá největší ekonomika světa sice pro Lenovo zůstává největším trhem, v uplynulém roce jí zde však příjem stoupl jen o 1,3 procenta, napsala agentura Reuters.

Firma Lenovo se loni stala největším světovým výrobcem osobních počítačů. Toto prvenství si s podílem 17 procent na celkových dodávkách podle výzkumné společnosti Gartner udržela i za první tři měsíce tohoto kalendářního roku, následována americkou společností Hewlett-Packard s 16 procenty.

Globální trh s osobními počítači je ale na cestě ke třetímu ročnímu poklesu a šéf Lenova Jang Jüan-čching usiluje o expanzi v prodeji smartphonů a tabletových počítačů, upozornila agentura Bloomberg. V listopadu Jang oznámil plán ztrojnásobit počet zemí, kde firma prodává telefony.

Zdroj: ČTK

Lídr počítačového trhu Lenovo zvýšil roční zisky o třetinu Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Kamery GoPro jdou se svými akciemi na burzu

    Byznys ·

    Americká společnost GoPro, která je předním výrobcem nositelných minikamer, oznámila, že hodlá vstoupit na burzu Nasdaq. Firma podle agentury Reuters plánuje získat em…

  2. Malé oči: Filmový festival pro děti od dětí

    ·

    „Malé oči“ jsou první pražský dětský filmový festival, který od 19. do 25. května pořádá Bio Oko ve spolupráci s Aeroškolou. Celé přípravy má na starost tým mladýc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.