Infografika: Tesla dosáhla rekordních dodávek, s cílem výroby Modelu 3 ale hodně pokulhává

Technologická společnost Tesla ve čtvrtek oznámila, že v rámci čtvrtého čtvrtletí loňského roku zaznamenala s ohledem na dodávky vozidel nový rekord. Ruku v ruce s tím ovšem nesplnila svůj cíl pojící se k dodávkám jejího Modelu 3. Problémem je skutečnost, že se firma Elona Muska vzdaluje svým závazkům na míle daleko. Server Statista s ohledem na to vydal novou infografiku. 

Model 3 představuje pro Teslu velkou výzvu. Americká firma díky němu totiž zasahuje masový trh. S Modelem 3 tak odbočuje ze sféry luxusních vozů. Na trh byl tento elektromobil uveden v červenci loňského roku.

Elon Musk ruku v ruce s tím předpověděl, že do loňského prosince výroba tohoto masového vozu stoupne o 20 tisíc kusů. Tesla se tomuto cíli ale ani trochu nepřiblížila. Za celé čtvrté čtvrtletí vyrobila pouhých 2425 elektromobilů Model 3.

Zdroj: Statista

Pro jedince, kteří sledují Muskovu kariéru delší dobu, nemůže znamenat současné prodlení dodávek žádné překvapení. Tento vizionář má totiž dost často zkreslenou realitu spojenou s jeho neotřesitelným nadšením.

Navzdory opakovanému zpoždění výroby si Tesla slibuje, že svůj nesplněný cíl naplní ve druhém čtvrtletí roku 2018. Muskova firma uvádí, že během poslední pracovních dnů roku 2017 dosáhla na týdenní produkci 1000 vozidel. Od 9. prosince pak měla oproti předchozím čtyřem měsícům vyrobit více Modelů 3.

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Tesla dosáhla rekordních dodávek, s cílem výroby Modelu 3 ale hodně pokulhává Foto: Nadezda Murmakova / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Má Visegrádská skupina svou budoucnost v EU?

  Společnost ·

  Sdružení čtyř států střední Evropy, tj. Česka, Polska, Slovenska a Maďarska, vzniklo na začátku roku 1991. Původně skupina vznikla za účelem spolupráce při integraci d…

 2. Trump je prý ochoten jednat s Kimem

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump, který doposud šířil převážně ostrá prohlášení na adresu severokorejského vůdce, prohlásil, že je připraven s Kim Čong-unem telefonicky…

 3. Pojem Smart City zná v Česku pouhých 19 % lidí

  Tech ·

  Pojem Smart City zná v Česku pouze 19 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu, který pro společnost E.ON zpracovala agentura Ipsos. Koncept takzvaných chytrých řešení využ…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.