Honeywell hodlá diverzifikovat své aktivity do nejméně dvou firem

Americký průmyslový konglomerát Honeywell International se chystá rozdělit své aktivity do nejméně dvou veřejně obchodovaných společností. Agentura Reuters na základě zdrojů z firmy uvedla, že Honeywell tak chce zefektivnit své podnikání.

Honeywell prý zvažuje, že jedna z nově vzniklých společností převezme sekci turbodmychadel. Ta se zabývá výrobou součástek, které zlepšují výkonnost a efektivitu automobilů a nákladních vozů. V rámci Honeywellu jde o součást divize leteckého a kosmického průmyslu.

Plán má být podle zdrojů Reuters odhalen již příští týden, firma odmítla informaci potvrdit. Tržní hodnota Honeywell International představuje 109 miliard dolarů (2,4 bilionu korun).

Skupina Honeywell dodává komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl. Je také výrobcem speciálních materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích, elektronickém a automobilovém průmyslu.

Honeywell již v roce 1993 otevřel vývojové středisko v Praze, šlo o první zařízení svého druhu mimo území USA. Další vývojáře firma zaměstnala v Brně, kam přišla v roce 2003. Kromě toho provozuje také závody v Olomouci a Ostravě. V České republice podle svých webových stránek zaměstnává více než 4000 lidí.

 

 

Zdroj: ČTK

Honeywell hodlá diverzifikovat své aktivity do nejméně dvou firem Foto: josefkubes / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Merkelová se snaží urovnat spory se spojenci z CSU

  Společnost ·

  Německá kancléřka Angela Merkelová, která stojí v čele Křesťanskodemokratické unie (CDU), se snaží na dnešním jednání vyřešit sporné body s bavorskou sesterskou Křesťa…

 2. Bude se v budoucnu pracovat v kavárnách?

  Byznys ·

  Otevřené kancelářské prostory, takzvaný open-space, nefungují a v budoucnu je nahradí kanceláře v kavárnách - kafeláře, míní futuroložka British Telecommunications (BT…

 3. Merkelová bude o koalici jednat s FDP a Zelenými

  Společnost ·

  Německá kancléřka Angela Merkelová dnes poprvé oznámila, že její křesťanští demokraté (CDU) budou o nové vládní koalici vyjednávat se svobodnými demokraty (FDP) a Zele…

 4. Jak posílit demokracii v nejisté době?

  Společnost ·

  Monacký kníže Albert II a bývalý rakouský prezident Heinz Fischer jsou mezi hlavními řečníky konference Forum 2000, která v neděli začne v Praze. Jedenadvacátý ročník …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.