Hnutí Anonymous podnikne kybernetické útoky proti Islámskému státu

Hackerské aktivistické hnutí Anonymous bude podnikat masivní kybernetické útoky proti radikálnímu hnutí Islámský stát, které se přihlásilo k odpovědnosti za páteční atentáty v Paříži. Členové Anonymous na nově zveřejněném videu označili teroristy za havěť, kterou je třeba polapit, uvedla agentura Reuters.

„Útoky nemůžou zůstat nepotrestány,“ uvedl francouzsky muž v masce Guye Fawkese, který je symbolem Anonymous. „Hodláme proti vám zahájit dosud největší operaci. Očekávejte mnoho kybernetických útoků. Válka byla vyhlášena. Připravte se,“ prohlásil bez dalších podrobností.

Hnutí Anonymous je mezinárodní sítí počítačových hackerů a aktivistů, které podniká kybernetické útoky jménem obrany svobodného internetu. V minulosti se terčem staly webové stránky nadnárodních společností, justice či vládních orgánů v řadě zemí. V České republice hnutí napadlo portály politických stran a pozměnilo i stránky Ochranného svazu autorského.

 

Zdroj: ČTK

Hnutí Anonymous podnikne kybernetické útoky proti Islámskému státu Foto: Rob Kints / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Japonsko se propadlo zpět do hospodářské recese

    Byznys ·

    Japonská ekonomika utrpěla ve třetím čtvrtletí druhý kvartální pokles po sobě, a propadla se tak zpět do recese. Hrubý domácí produkt (HDP) třetí největší ekonomiky sv…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.