Harvey si vyžádal v Texasu už dvě oběti

Hurikán Harvey, který se v sobotu už změnil v tropickou bouři, si v americkém státě Texas vyžádal nejméně dvě oběti a 14 osob bylo zraněno. Na 300.000 lidí se ocitlo bez elektřiny. Informovala o tom dnes agentura AP. Texaský guvernér Greg Abbott v noci na dnešek varoval před silnými záplavami, které ještě bouře může způsobit v příštích několika dnech.

Místní úřady v noci na dnešek informovaly o druhém úmrtí v souvislosti s živlem. Jedna žena zemřela v okrese Harris, kde leží i nejlidnatější texaské město Houston, když velká voda zaplavila její auto. První obětí se stal muž v okrese Aransas, který během bouře zemřel při požáru ve svém domě. Nejméně 14 lidí utrpělo zranění, většinou lehká, včetně zlomenin.

Bilance mrtvých i zraněných může být vyšší, neboť záchranáři se podle AP zatím nedostali do některých nejhůře postižených oblastí.

Guvernér Abbott v noci na dnešek oznámil, že ve městech Houston a Corpus Christi dosud zaznamenali až 50 centimetrů srážek. Do poloviny příštího týdne, kdy bouře podle předpovědi ustane, by mohl spadnout až jeden metr srážek.

Harvey si vyžádal v Texasu už dvě oběti Foto: Shutterstock

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.