Facebook kupuje aplikaci Whatsapp za 16 miliard dolarů

Největší internetová sociální síť Facebook oznámila plán koupit populární aplikaci pro smartphony Whatsapp že za 16 miliard dolarů (319 miliard Kč). Bezplatná komunikační aplikace Whatsapp byla na poli komunikace uživatelů jedním z největších konkurentů Facebooku a jeho aplikace pro chat.

Z této sumy mají být čtyři miliardy dolarů vyplaceny v hotovosti a zbývajících 12 miliard v akciích Facebooku. Firma má také vyplatit tři miliardy dolarů v akciích zakladatelům a zaměstnancům WhatsApp v průběhu čtyř let od uzavření smlouvy.

Pro Facebook představoval WhatsApp jednu z nejagresivnějších konkurenčních služeb na poli smartphonů. Umožňuje mezi mobily nejrůznějších značek zasílat textové zprávy podobné sms bez poplatků. Služba využívá stejný mobilní internetový tarif, jaký se používá k prohlížení e-mailu a surfování na internetu. Navíc umožňuje zprávy posílat i s fotkami, videozáznamy a zvuky.

Zdroj: ČTK

Facebook kupuje aplikaci Whatsapp za 16 miliard dolarů Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.