Elon Musk odhalil význam loga firmy Tesla

Dobře vybudovanou značku pozná každý už z jejího loga. Pro automobilky je navíc logo důležitější než pro kterýkoliv jiný segment. Elektrických automobilů značky Tesla je na českých silnicích zatím jen pomálu. I proto nás zaujal výklad generálního ředitele Tesly Elona Muska, co vše stojí za velkým písmenem „T“.

Logo výrobce elektromobilů Tesla rozhodně není anonymní. Ukazuje se ale, že je v něm mnohem více, než může být na první pohled patrné. To, co vypadá jako jednoduše stylizované „T“, je vlastně odkaz na produkty společnosti, uvedl Musk ve svém tweetu.

Související: Tesla letos nabídne své solární střešní tašky

Logo Tesly má představovat část průřezu elektrického motoru, přičemž vertikální část písmene „T“ reprezentuje  jednu z tyčí, která je přichycena k rotoru motoru a horizontální část písmene „T“ představuje část statoru. Poskládáte-li několik log Tesly do kruhu, vyvstane před vámi celý průřez asynchronním elektromotorem, který si nechal patentovat geniální vynálezce Nikola Tesla.

Logo navrhla projekční firma RO-Studio se sídlem v New Jersey. Ta stojí i za logem další Muskovy společnosti - vesmírné firmy SpaceX. Stylizované písmeno X má pak představovat trajektorii rakety.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

Elon Musk odhalil význam loga firmy Tesla Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Hodnota bitcoinu je poprvé nad cenou zlata

    Byznys ·

    Hodnota kybernetické měny bitcoin poprvé překonala cenu jedné unce zlata. Na konci čtvrtečního obchodování se jeden bitcoin prodával za 1268 dolarů, zatímco zlato stál…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.