Eiffelova věž by mohla projít proměnou za 300 milionů eur

Eiffelova věž v Paříži by se mohla dočkat proměny v souvislosti s kandidaturou Francie na hostitele pro letní olympijské hry 2024. Starostka francouzské metropole Anne Hidalgo navrhuje vylepšení v hodnotě 300 milionů eur (přes 8 miliard korun), které by zahrnovalo lepší výtahy, repasovaná světla, lepší návštěvnický vstup a posílení zabezpečení. Informoval o tom server americké televize CNN.

Eiffelova věž ročně přivítá asi 6 milionů návštěvníků, kteří zde nechají přibližně 82 milionů eur (2,2 miliardy korun). Údržba pařížské dominanty pak vychází na 13,7 milionů eur ročně. Plán rekonstrukce by tuto částku zvýšil na 20 milionů eur.

Kanceláři starostky uvedla, že obnova Eiffelovy věže by posílila kvalitu turistických atrakcí ve francouzském hlavním městě. Ty pak mohou pomoci Paříži porazit Budapešť a Los Angeles v soutěži o pořadatelské město olympijských her v roce 2024. Pořadatele vybere Mezinárodní olympijský výbor na svém 130. zasedání  13. září 2017 v Limě.

Eiffelova věž byla dokončena v roce 1889 u příležitosti 100. výročí Francouzské revoluce a Světové výstavy. Město původně zamýšlelo, že věž bude dočasná, úřady se ale rozhodly ji udržovat pro rádiové přenosy. Dodnes je jednou z nejnavštěvovanějších památek světa.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

Eiffelova věž by mohla projít proměnou za 300 milionů eur Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. BBC: Demokratický bojkot Trumpovy inaugurace roste

    Společnost ·

    Počet amerických Kongresmanů z řad demokratů, kteří budu bojkotovat inauguraci nového prezidenta Donalda Trumpa, vystoupal na 26. Mnozí z nich jako důvod uvedli nedávn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.