Dolejší: Duo Nejedlý a Mynář si Zemana zprivatizovalo, teď těží z jeho prezidentství

Miloš Zeman nedávno obhájil svůj prezidentský mandát. V jeho týmu zůstávají i nadále stále stejné tváře, na něž se delší dobu snáší kritika. Konkrétně pak jde o hlavního poradce Martina Nejedlého a kancléře Vratislava Mynáře. Mnoho lidí kritizuje, že je složité se za Zemanem na Pražský hrad dostat. V této souvislosti říká reportér portálu Seznam Zprávy Václav Dolejší, že duo Nejedlý a Mynář si hlavu státu zprivatizovalo. Díky tomu pak těží z toho, že je Zeman Prezidentem.

Příští čtvrtek čeká Česko a samotného Miloše Zemana inaugurace. Tímto slavnostním ceremoniálem začne Zemanovo v pořadí druhé funkční období. Zemanovi se tak podařilo to samé, jako jeho dvěma předchozím polistopadovým prezidentům – Václavu Havlovi a Václavu Klausovi.

„Pokud jde o jeho tým, tak došlo oproti prvnímu funkčnímu období k nějakým změnám. Připomenu, že dřív jeho zahraniční odbor vedl Hynek Kmoníček současný velvyslanec ve Spojených státech a protokol vedl Jindřich Forejt. Ten odešel po takové osobní nešťastné nehodě nebo řekněme spíše skandálu,“ řekl na portálu Youradio News Dolejší.

Lidé na klíčových postech zůstávají beze změny. Konkrétně pak jde o hlavního poradce Martina Nejedlého a kancléře Vratislava Mynáře. Zeman tak trochu zapomíná na své přátele, kteří v roce 2008 začali konstruovat jeho velký návrat do politiky. V roce 2002 se Zemanovi nepodařilo uspět v nepřímé volbě hlavy státu proti svému rivalovi Václavu Klausovi. Stalo se i kvůli zradě části jeho Sociální demokracie, která mu nedala svůj hlas. Zeman si tak v nitru duše konstruoval pomstu.

„Cesta na Hrad začala právě v roce 2008, kdy trojice Miroslav Šlouf, Karel Srp a Miroslav Grégr založili spolek Přátel Miloše Zemana, což bylo takové vlastně občanské sdružení, které si vytklo takový jediný cíl a sice vrátit Miloše Zemana do politiky. Já si vzpomínám, že jsme se tomu tehdy v médiích trochu usmívali,“ sdělil Dolejší.

O dva roky později se spolek změnil v politickou stranu s názvem Strana práv občanů Zemanovci. Tehdy propadla ve volbách se ziskem 4,3 procenta. Zeman ale později překvapil v prezidentských volbách v roce 2013, v nichž porazil Karla Schwarzenberga.

„Miroslav Grégr nebo i Karel Srp si na půl úst stěžují, že je docela těžké, se k panu Zemanovi na Pražský hrad dostat. Někteří mluví o tom, že právě duo Nejedlý, Mynář si Miloše Zemana tak trochu zprivatizovalo a že jim ho tak trochu ukradlo. Teď těží z toho, že je prezidentem,“ uvedl Dolejší.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s reportérem zpravodajského portálu Seznam.cz Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Youradio News

Dolejší: Duo Nejedlý a Mynář si Zemana zprivatizovalo, teď těží z jeho prezidentství Foto: ČTK/Třasák Matěj: Kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.