Deutsche Bank plánuje prodat svoji polskou banku

Německá banka Deutsche Bank chce prodat aktivity v Polsku v čele se svou dceřinou firmou Deutsche Bank Polska. Informovala o tom agentura Reuters. Pro největší německou banku půjde o součást restrukturalizace, v jejímž rámci společnost pod vedením svého šéfa Johna Cryana zjednodušuje strukturu a odprodává vedlejší aktiva. Chce si tak zajistit kapitál pro naléhavější potřeby.

Prodej finančního ústavu Deutsche Bank Polska by rovněž znamenal další odchod zahraniční banky z Polska. Tamní konzervativní vláda tento trend podporuje, protože usiluje o zvýšení domácího vlastnického zastoupení v polském bankovnictví.

Jeden ze zdrojů sdělil, že Deutsche Bank Polska je na prodej, druhý zdroj to potvrdil. Deutsche Bank zprávu komentovat odmítla. Deutsche Bank Polska s bilanční sumou 38 miliard zlotých (237 miliard korun) je jedenáctou největší úvěrovou institucí v Polsku.

Americká GE Money se v rámci své restrukturalizace letos dohodla na prodeji své polské banky firmě Alior ze skupiny největší polské pojišťovny PZU. Své polské aktivity prodává i rakouská Raiffeisen a italská UniCredit, hlavními uchazeči jsou státem ovládané instituce jako je PZU a polská bankovní jednička PKO.

 

 

Zdroj: ČTK

Deutsche Bank plánuje prodat svoji polskou banku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.