Deset zvyků, které radikálně zlepší váš život

Pouhé fráze a slova člověku k lepšímu životu nepomohou. Pro frustrovaného jedince mohou být pouze krátkodobou náplastí na zhrzenou mysl. Samotné činy jsou ovšem tím, co člověka naplní štěstím. Člověk musí žít dneškem a musí přijít na způsoby, které jej udrží zůstat motivovaným. Internetový magazín Business Insider přišel s deseti kroky, které vám pomohou radikálně zlepšit váš život.

1. Netravte zbytečný čas nad tím, jak něco udělat, prostě to udělejte

Člověk by neměl sáhodlouze přemýšlet nad tím, jak realizovat svůj sen. Pokud opravdu po něčem touží, tak by do toho měl skočit po hlavě. Může vám připadat, že nevíte, co a jak udělat. To nevadí! Vaše motivace bude hnacím motorem úspěchu. Vaše úsilí vás dotlačí k novým klientům. Dopomůže získat ocenění a kontakt s dalšími úspěšnými společnostmi.

Posedlost slovem „jak“ dovede člověka pouze k bezvýznamné a frustrující panice. Použití slova „proč“ pomůže naopak budoucímu úspěšnému podnikateli se nad frází „jak“ povznést.

 

2. Investujte peníze do oblečení, které vám sedí

Důležitý je pocit, jak se člověk cítí. K tomu mu napomůže i jeho pracovní úbor. V oblečení se totiž odráží i samotná osobnost. Nebojte se sáhnout po obleku šitém na míru. Když se člověk cítí lépe v tom, co nosí, tak podává i lepší výkony. Vyházejte ze svého šatníku košile, v kterých se necítíte dobře. Oblečení totiž dodává člověku důležitou psychickou podporu a v napjatých hodinách pomůže člověk uvolnit mysl.

 

3. Meditujte a vnímejte všechny přírodní síly

Meditace napomáhá snižovat stres, zlepšovat koncentraci a zvyšovat pocit štěstí. Nebojte se, nemusíte se zbavit veškerých statků a přestěhovat se kvůli meditaci do jeskyně. Meditovat můžete totiž kdekoliv. Ve chvíli, když si myjete ruce, lze přemýšlet nad tím, jak jednotlivá kapička dopadá na vaši kůži. Vnímejte přírodní síly intenzivnější, než obvykle. Zapněte všechny smysly. Meditujte a užívejte si každý moment života! Uvědomte si, že myšlenky a pocity nejste vy. Vše pak můžete změnit a stát se lepšími!

 

4. Při pracování měňte pozice

Všichni si zajisté přečetli nějaký článek nebo vyslechli myšlenku, jak je špatné prosedět celý den u kancelářského stolu. Zdravou alternativou může být výškově nastavitelný stůl, který vám umožní i pracovat vestoje. Není ovšem vhodné stát celou dobu. Optimální je pozice střídat v průběhu celého dne. Některé úkoly je zajisté pohodlnější vykonávat v posedu.

 

5. Jednou začas žijte bez jakékoli elektroniky

Čím dál více lidí se obává negativního vlivu elektronických zařízení na okolí a na život své rodiny. Je dobré dětem nabídnout jinou alternativu za počítačové hry nebo používání chytrého telefonu. Zajděte s nimi do bazénu, běžte se projet na kolečkový bruslích nebo si najděte aktivitu, jež je pro vás a pro vaše ratolesti šitá na míru. Ve chvíli, kdy budete mít nutkání vytáhnout si chytrý telefon z kapsy a moment zvěčnit, tak si uvědomíte, že jste si jej nechali doma. Přijdete na to, že pro skvělý pocit ho vlastně ani nepotřebujete. Vzpomínky je důležité totiž uchovávat především v mysli.

 

6. Vstávejte časně ráno

Výhody včasného probouzení jsou nepopiratelné. Člověk totiž převezme kontrolu nad svým celým dnem a o jeho značnou část přitom nepřijde. Pro většinu lidí je i ráno dobou, kdy přichází na nejinspirativnější myšlenky.

 

7. Více čtěte a obohacujte tím svůj mozek

Čtení může pomoci zlepšit řešení problémů, rozšíří vaši slovní zásobu, a naučí vás novým způsobům myšlení. Pokud víte, že na čtení nemáte čas a jste časově vytížení, tak se zkuste zaposlouchat do audioknih. Je zapotřebí neustále obohacovat svůj mozek a nenechat jej otupět.

 

8. Jednou v životě žijte v jiném městě

Cestování člověka může obohatit nevyčíslitelným způsobem. Člověk objeví orientační smysl, dostane se na letiště, nádraží nebo k autobusovému terminálu bez problémů. Na druhé straně jde také o kulturní obohacení. To s sebou přináší poznatky o různých náboženství, ochutnávek gastronomických pochutin a poznávání historických souvislostí dané země. Informovanost spojená se vzděláním a úctou k jiným kulturám zvýší kvalitu života nevyčíslitelným způsobem.

 

9. Pište a sdílejte své myšlenky se světem

Sdílení vlastních myšlenek může působit jako magnet. Začněte vytvořením vlastního blogu nebo účtu na sociální síti LinkedIn. Díky tomu na sebe můžete upoutat pozornost nových zákazníků nebo nového perspektivního zaměstnání. Piště každý den a sdílejte to, co víte. Zdokonalujte se v cizích jazycích, abyste své myšlenky mohli sdílet po celém světě.

 

10. Nepotlačujte své emoce

Nic nepředstírejte, chovejte se autenticky a odhoďte masku. Ukažte svoji pravou tvář. V tom je totiž ta práva síla. Originál je vždy jeden a nálepka někoho jiného pouze ukazuje nedůvěru v sám sebe. Buďte proto skuteční tím, kým jste. Dávejte emoce najevo a buďte lidští.

 

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Deset zvyků, které radikálně zlepší váš život Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trump vyzývá senátory, aby zrušili Obamacare

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump nabádá senátory k tomu, aby v úterý hlasovali o zahájení debaty o zrušení systému zdravotního pojištění, který zavedla předchozí hlava …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.