Daimler modernizuje továrnu v Brémach, investuje 20 miliard korun

Automobilka Daimler, která vyrábí osobní automobily Mercedes-Benz, investuje na modernizaci továrny v severoněmeckých Brémách více než 750 milionů eur (20,5 miliardy korun). Podle německého koncernu tak vytvoří 500 nových pracovních míst.

Mohlo by vás zajímat

Továrna bude mít nadále na starosti výrobu luxusních osobních automobilů Mercedes-Benz třídy C. Kromě nástupce aktuálního modelu třídy C bude v budoucnosti vyrábět také další dva modely, napsala agentura DPA.

Nová pracovní místa by v závodě měla vznikat postupně do roku 2020. Továrna v Brémách v současnosti zaměstnává 12 500 lidí. V loňském roce vyrobila zhruba 340 tisíc automobilů.

Daimler doufá, že do konce tohoto desetiletí předstihne domácí konkurenty Audi a BMW a získá vedoucí postavení na světovém trhu s luxusními automobily. Koncern vyrábí kromě osobních automobilů i nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou.

 

Zdroj: ČTK

 

Daimler modernizuje továrnu v Brémach, investuje 20 miliard korun Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.