Chrysler poskytoval zavádějící informace regulátorům, hrozí mu pokuta

Výrobce automobilů Fiat Chrysler Automobiles dával podle amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) regulátorům v USA zavádějící informace o svolávání vozů k opravám. Ředitel úřadu Mark Rosekind řekl, že italsko-americká společnost kvůli tomu může dostat pokutu za porušování bezpečnostních pravidel.  

NHTSA automobilku obvinil, že ho o svolávání neinformovala včas a pravdivě. Problémy se získáváním informací měli podle úřadu také majitelé svolávaných vozů.

„Fiat Chrysler neinformoval majitele během požadovaných 60 dnů při sedmi svolávacích akcích,“ uvedl analytik NHTSA Joshua Neff při veřejném slyšení, které se zabývalo postupem automobilky při 23 svolávacích akcích zahrnujících více než 11 milionů vozů.

Podle NHTSA automobilka postupovala příliš pomalu i v případě vážných závad, s nimiž jsou spojována úmrtí a zranění. Úřad poukázal podle agentury AP i na další pochybení, například na špatně provedenou opravu svolávaných vozů.

Automobilka přiznala, že její svolávací procedury mají nedostatky, a slíbila jejich zlepšení. „Učíme se ze svých chyb,“ prohlásil viceprezident firmy Scott Kunselman, který má na starosti bezpečnost vozů a dodržování regulačních pravidel v Severní Americe.

 

Zdroj: ČTK

 

Chrysler poskytoval zavádějící informace regulátorům, hrozí mu pokuta Foto: FotograFFF / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.