Ceny ropy klesají, důvodem je zpráva o zvýšení těžby v USA

Ceny ropy odstartovaly nový týden poklesem. Napomáhají k tomu zprávy o růstu těžby ve Spojených státech. Zvýšení těžby v USA podle investorů podkopává snahy Organizace zemí vyvážejících ropu a dalších předních těžařů snížit dodávky ropy na trhu a zvýšit tak ceny, které kvůli převisu nabídky na trhu v posledních letech prudce klesly.

Kolem 17:00 se cena severomořské ropy Brent snížila o 2,1 procenta na 55,51 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 1,9 procenta na 52,85 dolaru za barel.

Ropná společnost Baker Hughes ve své pravidelné zprávě o situaci na ropném trhu v USA uvedla, že těžaři v USA za poslední měsíc uvedli do provozu nejvíce těžebních zařízení od roku 2012. Celkem je tak v USA v provozu 591 těžebních zařízení, nejvíce od října 2015.

Zpráva z USA zastínila i oficiální údaje, které potvrdily dřívější zprávy, že OPEC v lednu dodržoval dohodu o snížení produkce z více než 90 procent. OPEC a další producenti, včetně Ruska, se koncem loňského roku dohodli, že v první polovině letošního roku sníží těžbu o 1,8 milionu barelů denně, napsala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Ceny ropy klesají, důvodem je zpráva o zvýšení těžby v USA Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rusko dodá Srbsku šest stíhacích letounů MiG 29

    Byznys ·

    Srbský ministr obrany Zoran Djordjević navštívil Rusko. Po svém návratu domů oznámil, že Moskva zemi dodá šest stíhacích letounů MiG 29. Novinářům rovněž sdělil, že ru…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.