Burger King koupí za téměř 50 miliard korun konkurenční řetězec Popeyes

Společnost Restaurant Brands International, která je majitelem hamburgerového řetězce Burger King, koupí za 1,8 miliardy dolarů (zhruba 46 miliard Kč) síť Popeyes Louisiana Kitchen. Ta je významným hráčem na americkém trhu smažených kuřecích pokrmů. Restaurant Brands, která působí po celém světě, by po převzetí chtěla rozšířit louisianský styl smažených kuřat v globálním měřítku.

Finanční ředitel Restaurant Brands Josh Kobza uvedl, že skupina nyní plánuje urychlení expanze Popeyes, jako to společnost po svém vzniku udělala s řetězcem Burger King. Většinovým vlastníkem Restaurant Brands je brazilská investiční společnost 3G Capital.

Síť Popeyes byla založena před 45 let jako restaurace s kuřaty připravovanými v jižanském stylu na předměstí New Orleansu. Nyní má více než 2000 restaurací, z toho 1600 v USA, uvedla agentura Reuters. Značka patří podle agentury mezi oblíbené pro zpěvačku Beyoncé.

Restaurant Brands vznikla v roce 2014, kdy Burger King koupil za 11 miliard dolarů největší kanadskou síť restaurací s rychlým občerstvením Tim Hortons, která se zaměřuje na prodej kávy a sladkého pečiva. Jejich spojením vznikla třetí největší světová fastfoodová skupina.

Celkem má Restaurant Brands International po světě více než 20.000 restaurací. Nejznámější globální fastfoodová značka McDonald's jich měla na konci loňského roku přes 36.000; skupina Yum Brands, která vlastní sítě KFC, Pizza Hut a Taco Bell, má zhruba 44.000 provozoven.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

 

Burger King koupí za téměř 50 miliard korun konkurenční řetězec Popeyes Foto: Mark Van Scyoc / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Verizon snížil cenu Yahoo o 350 milionů dolarů

    Byznys ·

    Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se dohodl s internetovou společností Yahoo na snížení ceny jejich dohody až o 350 milionů dolarů. Informoval o…

  2. Pence: Je třeba, aby Rusko plnilo minské závazky

    Společnost ·

    Spojené státy nemění pohled na ukrajinskou krizi, dal dnes v Bruselu najevo americký viceprezident Mike Pence. USA podle něj trvají na suverenitě a územní celistvosti …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.