Britská divize E.ON musí odškodnit své zákazníky dvanácti miliardami liber

Britská divize německé energetické společnosti E.ON musí odškodnit své zakazníky 12 miliony liber (404 milionů korun) za to, že poskytovala nesprávné obchodní informace. Informaci oznámil britský regulační úřad Ofgem. Jedná se zřejmě o největší postih, jaký byl v Británii kdy vyměřen energetickým firmám.

Společnost E.ON UK, kterou vlastní německá skupina E.ON, patří do takzvané velké šestky největších poskytovatelů elektřiny v Británii. Firma podle regulátora nedokázala dostatečně vyškolit a kontrolovat zaměstnance, což způsobilo, že zákazníci dostávali nesprávné informace.

Náhradu ve výši přibližně 35 liber (skoro 1200 Kč) tak dostane každá ze zhruba 330 tisíc domácností.

Společnost se omluvila a uvedla, že zjedná nápravu. Ofgem nenašel žádný důkaz, že vysocí manažeři se mylné informace snažili poskytovat záměrně. Protože firma souhlasila s vyplacením odškodného, regulátor jí uloží pouze formální pokutu ve výši jedné libry, citovala z vyjádření Ofgem agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Britská divize E.ON musí odškodnit své zákazníky dvanácti miliardami liber Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Zeman je pro rušení vojenských újezdů

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman souhlasí s rušením Vojenských újezdů, obzvlášť Brd. Myslí si, že spory Plzeňského a Středočeského kraje ohledně hranic by ale bylo lepší rozhodno…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.