Biospot – Praha láká globální investory na biotechnologie

Pražská galerie DOX hostila v pořadí třetí ročník úspěšné konference Biospot. Díky ní má dojít k propojení středoevropských vědců v oblasti biologie, chemie a medicíny s českými a zahraničními investory. Prostor tak mají dostat nejzajímavější projekty ve spolupráci se soukromými investory. Více o tom na portálu Youradio News hovořil Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz.

Samotné konference se zúčastnily významné investiční a farmaceutické firmy, mezi nimiž například figurovaly Merck, MSD nebo Astra Zeneca. Z českých pak konkrétně šlo o bpd partners, Bohemia Venture Capital nebo CzechInvest.

„S přednáškami či formou posterů se představilo 19 nejzajímavějších objevů a technologií – například léčba rakoviny pomocí nanočástic, diagnostika rakoviny plic z analýzy vydechovaného vzduchu nebo rychlá detekce rezistence vůči antibiotikům. Kromě spolupořadatelů byly projekty například z Univerzity Pardubice, Národního ústavu duševního zdraví nebo z Ústavu experimentální medicíny AV ČR, Masarykovy univerzity nebo Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy,“ řekl Aleš Vlk.

Hlavním cílem konference je rozvíjet prostředí vzniku inovativních firem vycházejících z českých vědeckých institucí v oblasti biologie, chemie a medicíny, tedy v oblasti, která se často zkracuje jako „Biomedicína“ nebo „LifeSci“.

„Letošní Biospot, v pořadí již třetí, splnil to, co si organizátoři přáli. Na akci se představily nové technologie, jejichž kvalita byla vyšší než v minulém ročníku. Zároveň akci navštívil vyšší počet jak investorů, tak komerčních partnerů,“ říká Martin Fusek, zástupce ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.

Konference Biospot se uskutečnila pod záštitou klastru MedChemBio společně s Ústavem molekulární a translační medicíny při Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, Ústavem organické chemie a biochemie Akademie Věd ČR a jeho dceřinou firmou IOCB Tech. Více informací se dočtete ZDE.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Alešem Vlkem z portálu Vědavýzkum.cz. Mnohé další zajímavé informace se dozvíte v nahraném rozhovoru v playeru výše. 

 

Zdroj: Youradio News

 

 

 

Biospot – Praha láká globální investory na biotechnologie Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.