BBC: Společnost Universal uzavřela dohodu o soukromém archivu zpěváka Prince

Nahrávací společnost Universal Music Group uzavřela dohodu o soukromém archivu zpěváka Prince. Dohoda jí dává podle BBC World Service výhradní licenční práva na část zpěvákovy neuveřejněné tvorby.

Společnost Universal uzavřela dohodu o soukromém archivu zpěváka Prince. Ten zemřel loni v dubnu. Dohoda jí dává výhradní licenční práva na část zpěvákovy neuveřejněné tvorby. Zpěvák byl známý tím, že nahrával mnoho materiálu, ale většinu z něj si ponechal v archivu. Zároveň společnost získala práva k dvaceti pěti albům, která Prince vydal pod svou vlastní značkou. Hodnota kontraktu nebyla zveřejněna.

Loni v říjnu se objevila informace o tom, že nevydaná hudba byla nabídnuta k prodeji za 35 milionů dolarů. Ve svém prohlášení Universal Music Group oznámila, že dosáhla víceleté dohody s Estate of Prince Rogers Nelson a NPG Records. Podle dohody studio může nakládat s pozůstalostmi pojících se k nezveřejněným dílům z celé Princovi kariéry včetně vystřižených nebo živých nahrávek.

Nová dohoda dává rovněž společnosti Universal od příštího roku práva na některá vydaná alba z let 1979 a 1995.

_______________________________________________________________

BBC si dále všímá toho, že:

Odvolací soud ve Spojených státech amerických zamítl snahy prezidenta Donalda Trumpa obnovit zákaz cestování do země ze sedmi převážně muslimských států a zákaz příjezdu uprchlíků. Odvolací soud rozhodl, že se nepostaví proti rozhodnutí soudu nižší instance, kterým bylo opatření pozastaveno. Trump ve své reakci uvedl, že je ohrožena národní bezpečnost. Případ tak zřejmě skončí u Nejvyššího soudu. Tam nyní panuje rovný poměr konzervativních a liberálních hlasů. Je možné, že prezident bude vyčkávat, dokud nebude obsazeno poslední křeslo u tohoto soudu. Do funkce brzy zasedne Neil Gorsuch, který posílí konzervativní křídlo.
 
Nejméně sedm lidí včetně dvou dětí zemřelo při půdním sesuvu v populární turistické destinaci Bali. K sesuvu došlo na severovýchodě ostrova. Na místě zasahují záchranáři.
 
Nový ministr spravedlnosti Spojených států amerických Jeff Sessions prohlásil, že země musí ukončit nelegální přistěhovalectví. To podle něj ohrožuje veřejnou bezpečnost a snižuje výdělky Američanů. Prezident Trump zároveň při jeho jmenování podepsal tři opatření zaměřená na potlačování kriminality a drogových kartelů.
 
Ze Spojených států amerických se do Portorika vrátil Oscar López Rivera, aktivista a jeden z vůdců osvobozenecké armády FALN. Ve Spojených státech si odpykával trest za osnování atentátů v sedmdesátých letech. Barack Obama mu trest zmírnil, skončit by měl letos v květnu. Jeho zbytek stráví v domácím vězení.
 
Na Kostarice poslal soud do vězení tchajwanskou ženu kvůli uřezávání žraločích ploutví. Jedná se o první trest za tuto praktiku v zemi.
 
Dobrovolníci na Novém Zélandu se snaží zachránit kolem stovky velryb, které uvízly na pobřeží. Celkově jich tam uvízlo kolem čtyř set, tři sta z nich již ale uhynulo. Podobné události jsou zde časté, ovšem nikoli v tomto rozsahu. Vědci zatím nevědí, proč velryby uvízly.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Společnost Universal uzavřela dohodu o soukromém archivu zpěváka Prince Foto: Anthony Correia / Shutterstock, Inc.: Prince

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.