BBC: Plán tří různých tvarů Barbie nevyšel, tržby společnosti Mattel dramaticky klesají

Prodeje panenek Barbie v prvním čtvrtletí klesly o 13 procent. Jde o druhý po sobě jdoucí propad odbytu panenek, které jsou klíčovou součástí sortimentu firmy Mattel po téměř šest desetiletí. Tržby největšího světového výrobce hraček pak podle BBC World Service klesly v prvních třech měsících roku o 15,4 procenta na 735 milionů dolarů.

Pro firmu Mattel je to největší propad tržeb od roku 2009. Zaostaly daleko za očekáváním analytiků, kteří předpovídali tržby v hodnotě 801 milionů dolarů.

V prvních deseti měsících roku 2016 se prodeji panenek Barbie dařilo díky novým marketingovým aktivitám a uvedením nových panenek, které se lišily tvarem těla a barvou pleti. Tento krok byl pokusem čelit kritice, že Barbie nastavují nereálnou představu tělesného vzhledu pro dívky. Mattel loni řekl, že nové tvary panenek nabídl dívkám „volbu, která více reaguje na svět, který vidíme dnes.“

Hlavnímu rivalovi Mattela, společnosti Hasbro , se však daří. Společnost zaznamenala velkolepý úspěch poté, co vyhrála práva prodávat hračky založené na princeznách od Disneyho, včetně Elsa z filmu Ledové království. Smlouvu se společností Disney měl Mattel také, ta ale vypršela loni.

Firma Hasbro minulý měsíc vykázala nárůst tržeb o 52 % ve své dívčí divizi. To poslalo akcie společnosti na rekordní hodnoty. Hasbro zveřejnívýsledky za první čtvrtletí v pondělí.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Francouzský prezident Francois Hollande přislíbil, že bezpečnostní složky budou i nadále co nejostražitější. V reakci na střelbu na policisty na pařížské Champs-Élysées uvedl, že je přesvědčen o tom, že se jednalo o teroristický útok. K akci se přihlásilo takzvané hnutí Islámský stát. Při incidentu byl zastřelen jeden policista a útočník. Od roku 2015 ve Francii při džihádistických útocích zemřelo přes dvě stě třicet lidí. V zemi se o víkendu konají prezidentské volby. Několik kandidátů vzhledem k situaci oznámilo, že své předvolební kampaně předčasně ukončí.


V íránských prezidentských volbách mohou kandidovat stávající íránský prezident Hasan Rúhání i zastánce tvrdé linie Ebrahim Raisi. Konečný seznam kandidátů bude znám příští týden. Volby se konají devatenáctého května. O kandidaturu se ucházelo přes šestnáct set osob. Zvláštní dozorčí orgán ale schválí pouze zhruba šest z nich.


Írán a Spojené státy americké se navzájem kritizovaly z neplnění průlomové dohody z roku 2015 o omezení íránského jaderného programu. Americký prezident Írán obvinil z toho, že nedodržuje smysl dohody. Írán zase apeloval na Spojené státy americké, aby naplnily svoje závazky. K roztržce došlo den po té, co ministr zahraničí Rex Tillerson adresoval kongresu dopis, kde uvádí, že Írán jedná v souladu s dohodou. Zároveň v něm ale upozorňuje na jeho úlohu při financování terorizmu v regionu. Dohoda mezi Íránem a šesti významnými mocnostmi omezuje nukleární program výměnou za zrušení mezinárodních sankcí namířených proti této zemi.

 

Ve Venezuele druhým dnem pokračují masové protivládní protesty. Policie nasadila slzný plyn a gumové projektily. Ve středu při nepokojích zemřeli tři lidé. Vůdce opozice Henrique Capriles začátkem tohoto týdne k demonstracím vyzval. Venezuela oplývá ropným bohatstvím. Přesto v posledních letech prochází hospodářskou krizí. Opozice z ní viní stávajícího prezidenta. Vyčítá mu, že se snaží v zemi zavést diktaturu.

 

Z Čečenské republiky podle odhadů uprchlo asi šedesát gayů. Již několik týdnů se objevují informace o násilných zátazích proti této skupině osob. Podle médií proti asi stovce údajných gayů zasáhla policie. Při akci tři z nich zemřeli. Moskva tyto informace označila za nepodložené.


Argentinská žena, která porodila v kómatu, se začíná seznamovat se svým dítětem. Těhotná žena se loni na podzim zranila při autonehodě a upadla do kómatu. Dítě se dále vyvíjelo a přišlo na svět císařským řezem. Žena se nyní z kómatu probrala.

 

 

Zdroj: BBC

 

 

BBC: Plán tří různých tvarů Barbie nevyšel, tržby společnosti Mattel dramaticky klesají Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

  1. Čína jako ohromná manufaktura na automobily

    Byznys ·

    Čína je vůdčí mocností v množství vyrobených automobilů. Velkou část těchto vozidel vyrábí rovněž velcí globální hráči včetně automobilového giganta Volkswagenu. Nejvě…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.