BBC: Dvě ženy obviňují Trumpa ze sexuálního obtěžování; USA a Rusko obnoví dialog o Sýrii

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že dvě ženy uvedly, že je republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump nemístně osahával. Trump nařčení odmítá. BBC si dále všímá toho, že Spojené státy a Rusko oznámily, že obnoví rozhovory o Sýrii. V sobotu se mají ve Švýcarsku setkat ruský a americký ministr zahraničí. 

Syřan podezřelý z plánování teroristického útoku byl v Německu nalezen mrtvý ve své cele. Muž byl podezřelý z plánování útoku na berlínské letiště. Po dvoudenním útěku ho na policii nahlásili tři syrští uprchlíci, které měl požádat o pomoc. Německá policie muže monitorovala již několik měsíců. Při sobotní domovní prohlídce se jí ho nepodařilo zatknout. V bytě se našlo kilo a půl podomácku vyrobené výbušniny. Od zatčení držel muž protestní hladovku a byl pod neustálým dohledem.
 
Dvě ženy pro americký deník New York Times uvedly, že je republikánský kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump nemístně osahával. Trump tato nařčení odmítá. Označil je za smyšlená. Jedna žena popsala incident, ke kterému mělo dojít před třiceti lety v letadle. Další si stěžovala na Trumpovo chování ve výtahu v roce 2005. Trump v posledních dnech ztratil podporu některých republikánů. Podle aktuálních předvolebních průzkumů se zdá, že jeho demokratická soupeřka má v tuto chvíli převahu.
 
V Myanmaru již čtvrtým dnem pokračují násilnosti. Na severozápadě země, v Rakhinském státě, panuje dlouhodobé napětí mezi buddhisty a muslimskou menšinou. Muslimové zde žijí tradičně. Myanmar je však neuznává jako své občany. Před několika dny zde ozbrojené skupiny napadly armádní složky. Ty se nyní snaží proti útočníkům zasáhnout. Podle oficiálních zdrojů se jedná o bezpečnostní zásahy. Aktivisté tvrdí, že stát využívá situaci jako záminku a vraždí nevinné příslušníky menšiny.
 
Spojené státy americké a Rusko oznámily, že obnoví rozhovory o Sýrii. Washington přerušil dialog s Moskvou po té, co se nepodařilo udržet dohodnuté příměří. Syrské Aleppo se stalo terčem prudkých vzdušných náletů. Zemřely při nich desítky lidí, včetně dětí. V sobotu se mají ve Švýcarsku setkat ruský a americký ministr zahraničí. Předpokládá se, že se jednání zúčastní i další klíčové mocnosti z regionu.
 
Ruský prezident Vladimir Putin odmítnul spekulace o tom, že by mohlo Rusko čelit obvinění z páchání válečných zločinů v souvislosti s bombardováním syrského Aleppa. Takovou domněnku vyslovil francouzský prezident Francois Hollande. Putin pro francouzská média uvedl, že se jedná o prázdné fráze, které neberou v potaz reálnou situaci na místě.
 
Tisíce lidí se v Kolumbii účastnily pochodů na podporu mírové dohody mezi vládou a povstaleckou skupinou FARC. Dohodu, která měla ukončit několik desetiletí trvající konflikt, obyvatelé těsnou většinou odmítli v referendu. Odpůrci dohody žádají úpravu některých bodů. Povstalecká organizace Revoluční ozbrojené síly Kolumbie vede od šedesátých let guerillovou válku proti kolumbijské vládě.
 
Americká banka Wells Fargo oznámila, že se její šéf John Stumpf vzdává své funkce kvůli skandálu kolem obchodních praktik. Banka vyšetřuje, jak mohlo dojít k otevření dvou milionů účtů bez souhlasu zákazníků. V září dostala kvůli nelegálním praktikám vysokou pokutu od amerických úřadů. Kvůli skandálu dostalo výpověď přes pět tisíc jejIch zaměstnanců.
 
Meteorologové varují před hurikánem Nicole. Ten zesílil a nyní se blíží k Bermudám, zámořskému území Spojeného království.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Dvě ženy obviňují Trumpa ze sexuálního obtěžování; USA a Rusko obnoví dialog o Sýrii Foto: Albert H. Teich / Shutterstock.com: Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump

reklama

Další články

  1. BBC: WHO podporuje takzvanou limonádovou daň

    Společnost ·

    Světová zdravotnická organizace (WHO) podporuje země uvalující takzvanou daň z cukru na limonády a sladké nápoje. Podle její zprávy ní je prokazatelné, že daň 20 proce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.