BBC: Blair se snaží změnit názor Britů na brexit; Jižní Korea zatkla dědice Samsungu

Rozhlasové vysílání BBC World Service si všímá toho, že bývalý britský premiér Tony Blair přesvědčuje Brity, aby změnili názor na brexit. BBC dále píše, že v Jižní Koreji došlo k zatčení dědice impéria Samsung I Če-Jonga. Ten čelí obvinění z úplatkářství. 

Bývalý britský premiér Tony Blair ohlásil svou misi, jejímž cílem je přesvědčit Brity, aby se „vzchopili“ a změnili názor na brexit. Ve svém projevu Tony Blair hodlá upozornit na skutečnost, že občané Spojeného království hlasovali v referendu pro brexit, aniž by věděli, co všechno bude vystoupení z EU obnášet. Podle bývalého ministra práce a sociálních věcí Iaina Duncana Smitha jsou prohlášení Tonyho Blaira arogantní a zcela nedemokratická. Britská premiérka Theresa Mayová má v plánu zahájit formální vyjednávání o brexitu koncem března letošního roku, což minulý týden podpořili poslanci dolní sněmovny britského parlamentu.
 
Dědic impéria Samsung byl zatčen v Jižní Koreji. I Če-Jong byl zadržen v souvislosti s několika obviněními, včetně obvinění z úplatkářství. On sám, stejně jako skupina Samsung, veškerá obvinění popírá. I Če-Jong byl v této souvislosti poprvé vyslýchán v lednu letošního roku a prokurátoři se tehdy rozhodli, že jej zatknout nenechají. Začátkem tohoto týdne však byl vyslýchán podruhé a podle pátečního soudního rozhodnutí je „nezbytné jej zadržet, a to v souvislosti s novými důkazy a kvůli novému obvinění z trestného činu“.
 
Bývalý viceadmirál Robert Harward odmítl nabídku prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa, aby se stal národním bezpečnostním poradcem USA. Šedesátiletý viceadmirál ve výslužbě měl převzít post po Michaelu Flynnovi, který v pondělí na svou funkci rezignoval kvůli telefonátům s Moskvou. Podle Bílého domu Robert Harward nabídku odmítl kvůli rodinným a finančním závazkům. Podle amerických médií však důvodem odmítnutí byla skutečnost, že si s sebou chtěl vzít svůj vlastní tým.
 
Během sebevražedného útoku v oblíbené súfistické svatyni v jižním Pákistánu přišlo podle policie o život minimálně 72 osob. Atentátník se odpálil přímo mezi věřícími ve svatyni ve městě v provincii Sindh. Pákistánský premiér Naváz Šaríf útok, ke kterému se přihlásilo hnutí Islámský stát, odsoudil. Jedná se o nejkrvavější útok v sérii nedávných bombových atentátů, ke kterým se přihlásilo hnutí Islámský stát nebo pákistánská odnož hnutí Tálibán či další ozbrojené skupiny.
  
Sedm příslušníků hongkongské policie bylo kvůli násilí na spoutaném demonstrantovi odsouzeno k trestu odnětí svobody v délce dvou let. Skupina policistů byla v úterý uznána vinnou z napadení sociálního pracovníka a aktivisty Kena Tsanga během demonstrací v roce 2014. Televizní kamery tehdy zachytily, jak policisté Kena Tsanga odvedli z protestního průvodu do přilehlého parku, kde do něj kopali a bili ho, když ležel na zemi. Incident silně pobouřil hongkongskou veřejnost. Případy policejního násilí jsou v Hongkongu zcela ojedinělé.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Blair se snaží změnit názor Britů na brexit; Jižní Korea zatkla dědice Samsungu Foto: 360b / Shutterstock, Inc.: Bývalý britský premiér Tony Blair

reklama

Další články

 1. Proč jsou děti starších matek inteligentnější

  Společnost ·

  Podle britského deníku Independent je více pravděpodobné, že v testech inteligence budou vynikat děti, které se narodily starším matkám, než děti mladých matek. Deník …

 2. Lenovo zaznamenalo pokles čistého zisku o 67 %

  Byznys ·

  Čistý zisk největšího světového výrobce osobních počítačů Lenovo Group se ve třetím fiskálním čtvrtletí snížil o 67 procent na 98 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). …

 3. Verizon se přiblížil nové dohodě o koupi Yahoo

  Byznys ·

  Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se přiblížil dosažení nové verze dohody o převzetí základních aktivit internetové společnosti Yahoo. Ta má zah…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.