BBC: Americké nemocnice brojí proti republikánské reformě zdravotnictví

Skupina zastupující americké nemocnice vyjádřila obavy ohledně republikánské reformy zdravotnictví, kterou se snaží prosadit americký prezident Donald Trump. Všímá si toho rozhlasové vysílání BBC World Service. Nemocnice upozorňují, že nemajetní Američané by mohli přijít o pojištění.

Předseda Americké asociace nemocnic (AHA), která zastupuje asi  5.000 nemocnic a zdravotních zařízení, v dopise Kongresu uvedl , že budoucí plány na zdravotní pojištění „budou mít za následek významné snížení programu, který poskytuje služby pro naše nejzranitelnější skupiny obyvatelstva,“ napsal Rick Pollack.

Reforma by měla nahradit opatření předcházejícího prezidenta Baracka Obamy. Předpokládá se, že podle nové úpravy bude zdravotně pojištěno méně obyvatel než nyní. Přesná čísla a náklady ale budou podle BBC známa až příští týden. Nový zákon by měl:

  • omezit budoucí federální prostředky pro Medicaid, která se týká lidí s nízkými příjmy
  • zrušit požadavek, že musí být každý pojištěn
  • nahradit podporu daňovými úlevami

Republikáni v této chvíli kontrolují Bílý dům i obě komory parlamentu. Přesto zatím není zřejmé, zda se jim nový zákon podaří prosadit. Staví se proti němu například i konzervativní křídlo republikánů.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Guatemala vyhlásila třídenní smutek po požáru v dětském domově, kde uhořelo nejméně dvacet jedna mladých dívek. Kongres nařídil okamžité zahájení vyšetřování. Podle policie svěřenci po výtržnostech a pokusu o útěk zapálili matrace. Domov má nevalnou pověst. V loňském roce zde bylo 700 dětí, ačkoli jeho kapacita je pouze 400. Objevily se také zprávy o tom, že zde dochází ke zneužívání.

 

Zvláštní zmocněnec Organizace spojených národů pro Jižní Súdán kritizoval politické představitele v zemi za to, že neslouží svému lidu. V Jižním Súdánu po třech letech občanské války mezi vládními jednotkami a opozičními silami vypukl hladomor.

 

Nigérie uzavřela letiště v hlavním městě Abuje. Letiště bude šest týdnů mimo provoz kvůli nutným opravám. Letecké společnosti již varovaly, že zde nebudou přistávat kvůli obavám o bezpečnost provozu. Podle doporučení by měli nyní cestující mířit do asi dvou set kilometrů vzdáleného města Kaduna. Všechny mezinárodní letecké společnosti s výjimkou jediné zde ale odmítly přistávat. Oblast nedávno zasáhla série únosů. Vláda zřídila internetové stránky s informacemi o uzavírce, kde je možné rezervovat bezplatnou autobusovou přepravu.


V Austrálii byl muž, který na internetu vystupoval jako Justin Bieber, obviněn z více než devíti set trestných činů souvisejících se sexuálním zneužíváním nezletilých včetně tří znásilnění. Muž se vydával za známého zpěváka, aby z dětí vylákal intimní snímky. Policie upozorňuje rodiče, aby své děti poučovali o bezpečném používání internetu.

 

Společnost Uber provozující aplikaci, kde si cestující mohou zarezervovat službu podobnou taxislužbě, zakázala použití softwaru, který klame úřady. Systém zablokoval službu pro uživatele, u kterých měla společnost podezření, že porušují její podmínky. Rušil jízdy či ukazoval vozidla, která ve skutečnosti nebyla poblíž.

 

 

Zdroj: BBC

 

 

BBC: Americké nemocnice brojí proti republikánské reformě zdravotnictví Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Ceny ropy se propadly na letošní minima

    Byznys ·

    Ceny ropy se propadly o zhruba pět procent a dostaly se na nejnižší úrovně v letošním roce. Dolů je tlačí nečekaně prudký růst zásob suroviny ve Spojených státech. Sev…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.