Amazon převzal řetězec Whole Foods a okamžitě zlevnil biopotraviny

Největší internetový prodejce na světě americká firma Amazon dokončila převzetí sítě kamenných obchodů se zdravou výživou Whole Foods. Spotřebitelé si tak budou moci nově zakoupit u Amazonu biopotraviny za výrazně výhodnější ceny. Amazon získal 465 kamenných obchodů v USA, Kanadě a Británii včetně přístupu k údajům o nákupních zvyklostech obyvatel míst, kde převažuje maloobchod. Hodnota akvizice dosahuje na 13,7 miliardy dolarů (300 miliard korun), informaci přinesla agentura AP.

Amazon tak získal opěrný bod na trhu s potravinami, o jaký dlouhou dobu usiloval. Od pondělí snížil ceny široké škály výrobků, od avokáda a kapusty, přes vejce a máslo k rybám, hovězímu a kuřecímu masu. A organicky pěstované potraviny hodlá nabídnout se slevou klientům předplacené služby Amazon Prime.

Společnost Whole Foods bude své obchody nadále provozovat pod svou značkou. Generálním ředitelem řetězce zůstává jeho spoluzakladatel John Mackey. V některých obchodech firma instaluje nákupní boxy Amazonu.

Řetězec byl celé roky kritizován za vysoké ceny a i když otevřel sekci levnějších obchodů, nikdy se nezbavil nálepky supermarketu pro horních deset tisíc. Akcionáři už ho dlouhou dobu nutí, aby zastavil odliv zákazníků. Nyní si může vydechnout a jak uvedl John Mackey, díky inovačnímu přístupu Amazonu se může „z třídního šaška stát premiant“.

Udržet s Amazonem krok se snaží i jeho rivalové. Kroger v několika městech testuje dodávky potravin objednané přes internet a Walmart se spojil s Googlem a nabídne službu Google asistent, s jejíž pomocí bude možné objednávat zboží pomocí hlasu. Amazon sice dominuje na webu, ale Walmart je americkou maloobchodní jedničkou, jejíž příjmy jsou v porovnání s Amazonem trojnásobné.

 

 

Zdroj: ČTK

Amazon převzal řetězec Whole Foods a okamžitě zlevnil biopotraviny Foto: Eric Broder Van Dyke / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Mall.cz přišel o 750.000 hesel starších účtů

  Byznys ·

  Internetovému obchodu Mall.cz odcizili hackeři údaje až k 750.000 starších uživatelských účtů. Firma se proto rozhodla část hesel vymazat, aby zabránila jejich zneužit…

 2. Skončí Barcelona jako Benátky?

  Společnost ·

  Mnoho Španělů je čím dál víc frustrováno armádou turistů, kteří berou útokem centra měst, narušují život obyvatel a zatěžují místní zdroje. V roce 2016 navštívilo Špan…

 3. Harvey v Texasu způsobil smrt i rozsáhlé záplavy

  Společnost ·

  Americký stát Texas o víkendu zasáhl hurikán Harvey, který způsobil nejméně dvě úmrtí. Hurikán již během soboty zeslábl v pouhou tropickou bouři, Texas se ale nadále p…

 4. Harvey si vyžádal v Texasu už dvě oběti

  Společnost ·

  Hurikán Harvey, který se v sobotu už změnil v tropickou bouři, si v americkém státě Texas vyžádal nejméně dvě oběti a 14 osob bylo zraněno. Na 300.000 lidí se ocitlo b…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.