Amazon chce otevřít v pražských Horních Počernicích centrum pro vrácené zboží

Amazon najme na předvánoční brigádu do centra v Dobrovízi 2500 lidí Americký internetový obchod Amazon plánuje přesunout své centrum pro vrácené zboží z Dobrovíze do pražských Horních Počernic. Podle radní pro výstavbu této městské části Karly Polydorové ale zatím není s firmou nic dořešeno. Nové centrum chce firma otevřít na konci příštího roku. V nové hale o rozloze 40 000 metrů čtverečních firma zaměstná 3 000 lidí. Tisíc z nich přejde právě z Dobrovíze. Informovala o tom společnost.

Nová hala má sloužit evropským zákazníkům společnosti, kteří vracejí či reklamují zboží zakoupené na stránkách e-shopu. „Nové návratové centrum zaměstná 3 000 lidí, 1 000 zaměstnanců se přestěhuje z Dobrovíze a další 2 000 do nového centra nastoupí během tří let od uvedení do provozu,“ uvedl Amazon. Nedávno otevřené distribuční centrum Amazonu v Dobrovízi zůstane.

Horní Počernice podle radní Karly Polydorové stavbu haly za současné situace odmítají. „Z hlediska technického a z hlediska procesního povolení stavby totiž není naprosto nic dořešeno. Není ani souhlas Rady městské části Praha 20,“ uvedla Polydorová.

Majitel skladového parku (P3 Park) má podle radní stavební povolení na pět hal, jedna už přitom stojí. „Pokud by řešil změnu na jednu halu o rozloze 45 000 metrů čtverečních, musel by projít změnou územního rozhodnutí a změnou stavby před dokončením, dále samozřejmě podle zákona i zjišťovacím řízením EIA,“ dodala. Areál má dle Polydorové rezervu pro odkanalizování splašků pro 450 zaměstnanců, nikoli pro 3 000 osob. Novou halu tak bude třeba napojit na splaškovou kanalizaci, investorem navržená trasa je ale v rozporu s územním plánem, dodala Polydorová.

Související články:

Svozovou dopravu v Amazonu využívá 92 procent zaměstnanců

 

Amazon ukázal novou podobu svého dronu pro přepravu zboží

Amazon spustil obchod s rukodělnými výrobky

Amazon najme na předvánoční brigádu do centra v Dobrovízi 2500 lidí

Nové návratové centrum má být umístěno na okraji Prahy v už existující průmyslové zóně P3 Prague Horní Počernice. Postaví ho společnost P3 Logistic Parks. „V této lokalitě máme stavební povolení pro čtyři haly, ale byli jsme schopni změnit naše plány tak, abychom Amazonu mohli nabídnout prostory pro jeho návratové centrum,“ uvedl generální ředitel P3 Ian Worboys.

Amazon otevřel v roce 2013 v Dobrovízi centrum vráceného zboží. Od června v Praze také funguje česká kancelář firmy. V září společnost v Dobrovízi spustila provoz svého prvního českého distribučního centra. Firma původně chtěla postavit distribuční centrum v Brně, od tohoto záměru ale ustoupila.

Amazon zahájil svou činnost na internetu v červenci 1995. Nyní je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických prodejců vystřídal firmu Walmart. V Evropě má Amazon 28 distribučních center, celkem na světě 96.

 

Zdroj: ČTK

Amazon chce otevřít v pražských Horních Počernicích centrum pro vrácené zboží Foto: Janis Aliapulios / Zet

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.