Alza nabízí k prodeji elektromobily Tesla. Nabídkou předbíhá Amazon, říká Horčík

Je libo elektromobil? Internetový obchod Alza začal nabízet elektrické vozy Tesla. Tesla Model S a Tesla Model X jsou skladem a po Česku je dod do druhého dne. Šéfredaktor webu o dopravě Hybrid.cz upozornil na to, že český e-shop tak v nabídce předčil i amerického giganta Amazon. „Amazon také plánuje začít prodávat auto online a Alza mu to tímhle vyfoukla,“ říká na rádiu Zet.  

Alza začala v tuzemsku nabízet na internetu i vozy. Stále ale není koupě auta přes internet to stejné, jako si přes něj koupit mobilní telefon. „Samozřejmě jsou tam nějaké přidané podmínky. Alza to tam píše, že ta auta se reálně nakupují přímo na prodejně. Pokud si ten zákazník auto chce koupit, tak si ho pouze přes web zarezervuje. Samotný nákup proběhne fyzicky v prodejně, kde mu bude auto předvedeno, projede se v něm a vše mu bude vysvětleno,“ řekl Horčík.

Není ale pochyb, že se Alza rozhodla k velkému kroku. Tesly, které se rozhodně neřadí mezi běžně cenově dostupné vozy, se rozhodla naskladnit, a to již namodifikovaná od kalifornského výrobce. „Co se týče modifikací, tak Alza nabízí jedinou modifikaci, a to úpravu barvy s pomocí polepu. Jinak jsou auta nakonfigurovaná už přímo od Tesly,“ řekl Horčík s tím, že je český e-shop navíc nabízí téměř v plné výbavě.

Sedan Model S Alza nabízí za 3 miliony korun, sportovně užitkový Model X za 3,5 milionu korun. Cena se tak podle Horčíka neliší nijak markantně od sumy, za kterou by jste stejný elektromobil pořídil přímo v autosalonu Tesly.

Alza také k Tesle nabízí zajímavé zákaznické výhody. Jedním z nich je doživotní využívání dobíjecí stanice u showroomu Alzy na Praze 7. Naopak určitou nevýhodou je například servis auta, který je na Tesle a jejich servisních středisek. „Ta zatím v České republice nejsou. Nejbližší servisní střediska jsou ve Vídni, případně velkých německých městech,“ řekl Horčík.

 

 

Celý rozhovor s šéfredaktorem webového magazínu o nových trendech v dopravě Hybrid.cz Janem Horčíkem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Alza nabízí k prodeji elektromobily Tesla. Nabídkou předbíhá Amazon, říká Horčík Foto: Tesla.com

reklama

Další články

  1. Řecko by se brzy mohlo vrátit na trh dluhopisů

    Byznys ·

    Řecko by už brzy mělo být připraveno k návratu na trhy dluhopisů. Na středečním zasedání vlády to prohlásil řecký premiér Alexis Tsipras. Atény by emisí státních dluho…

  2. V Rusku vyroste továrna na Mercedesy

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Daimler zahájil výstavbu své první továrny na výrobu vozů Mercedes v Rusku. Jde o první novou investici velké zahraniční automobilky v Rus…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.