Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody E4 K čemu nám jsou diagnózy a kdy si můžeme říct o pomoc?

E4 K čemu nám jsou diagnózy a kdy si můžeme říct o pomoc?

Obrázek epizody E4 K čemu nám jsou diagnózy a kdy si můžeme říct o pomoc?

Poslechněte si podcast

7. 3. 2024

20 min

Diagnózy jsou na sociálních sítích poměrně často otevírané téma. Pojďme se v dnešní epizodě podívat na to, kde se diagnózy vzaly, kdy můžeme o problému mluvit jako o nemoci a kdy si v souvislosti s tím říct o pomoc. P.S. Omlouvám se za zhoršený zvuk, technická chyba začátečníka. 00:00 úvod k epizodě  00:45 Kde leží hranice mezi zdravím a nemocí 04:40 proč vznikly diagnózy a co to diagnóza vlastně je? 07:20 sebediagnostika na sociálních sítích a její výhody a nevýhody 10:05 co pro mě diagnóza vlastně znamená a můžu navštívit odborníka, i když nevím, co mi je? 12:50 kdy si říct o pomoc? 15:10 komu se můžu svěřit, když na to nechci být sám? 16:17 jak někomu popsat to, co se mi děje? 19:05 je normální se s někým vzájemně potřebovat? Odkazy na doplňující literaturu: Baštecká, B., & Mach, J. (2015). Klinická psychologie. Portál. Dušek, K., & Večeřová-Procházková, A. (2015). Diagnostika a terapie duševních poruch (2., přepracované vydání). Grada Publishing.

Popis podcastu

O psychologii, duševním zdraví a taky o umění říct si o pomoc a podporu, když cítíme, že ji potřebujeme. Podcast od autorky profilu @czechpsychologist a studentky psychologie Janči Albrechtové, ve kterém se budeme věnovat tematice duševního zdraví ještě trochu víc do hloubky, než nám dovolí sociální sítě. Děkuji za podporu Nakladatelství Portál, partnerovi podcastu.