Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Temný Talk #7 - Libor Mattuš - Chlad, dech a nedýchání

Pohledy do hloubky

Dark Side Movement

Věda a technika

Temný Talk #7 - Libor Mattuš - Chlad, dech a nedýchání

Obrázek epizody Temný Talk #7 - Libor Mattuš - Chlad, dech a nedýchání

Poslechněte si podcast

2. 7. 2019

47 min

O epizodě podcastu

Libor Mattuš se věnuje práci s dechem, chladem a lidským organismem. Je jedním z českých studentů Wima Hofa. Jeho znalosti ale sahají daleko za rámec jen otužování. Má všeobecný přehled o mnoha oblastech lidského zdraví, jak fyzického tak psychického. Pořádá pravidelné workshopy, spolupracuje se sportovci i nesportovci. Pro více informací určitě navštivte jeho stránky: https://libormattus.cz Obsah epizody: Liborův background. (01:19) - Otužování , bojové sporty, psychologické aspekty, Wim Hof metoda. - Tradiční otužování vs Liborova praxe. (3:55) - Mediální obraz otužování, paralely se sportovním tréninkem, důležitost postupného přístupu. - Dlouhodobost jako klíč úspěchu Základy práce s dechem (8:23) - Dýchání vs nedýchání, důležitost zádrží dechu. - Bránice jako nejdůležitější sval. Strečing, kapacita. - Dýchání = svaly + plíce. - Dech jako spojnice psychického a fyzického světa. Stres: Dobrý nebo špatný? (15:09) - Fyzický vs mentální stres - Hormetická stresová reakce Studie - ovládání imunitního systému (18:45) - Představení, Liborův vhled - Věda vs pokrok - Možné dopady na zdravotnictví, farmakologie, zodpovědnost za vlastní zdraví. Několik jednoduchých technik (36:34) - Dech, 4-2-8 - Postupné otužování Kontrastní vs studená sprcha "Ko*le k ledu". Chlad, pohlavní orgány a testosteron. (42:32) - Důležitost práce s hormony, spojení pohlavních orgánů a hormonálního systému.
Libor Mattuš se věnuje práci s dechem, chladem a lidským organismem. Je jedním z českých studentů Wima Hofa. Jeho znalosti ale sahají daleko za rámec jen otužování. Má všeobecný přehled o mnoha oblastech lidského zdraví, jak fyzického tak psychického. Pořádá pravidelné workshopy, spolupracuje se sportovci i nesportovci. Pro více informací určitě navštivte jeho stránky: https://libormattus.com/ https://chladovaterapie.cz/ Obsah epizody: Liborův background. (01:19) - Otužování , bojové sporty, psychologické aspekty, Wim Hof metoda. - Tradiční otužování vs Liborova praxe. (3:55) - Mediální obraz otužování, paralely se sportovním tréninkem, důležitost postupného přístupu. - Dlouhodobost jako klíč úspěchu Základy práce s dechem (8:23) - Dýchání vs nedýchání, důležitost zádrží dechu. - Bránice jako nejdůležitější sval. Strečing, kapacita. - Dýchání = svaly + plíce. - Dech jako spojnice psychického a fyzického světa. Stres: Dobrý nebo špatný? (15:09) - Fyzický vs mentální stres - Hormetická stresová reakce Studie - ovládání imunitního systému (18:45) - Představení, Liborův vhled - Věda vs pokrok - Možné dopady na zdravotnictví, farmakologie, zodpovědnost za vlastní zdraví. Několik jednoduchých technik (36:34) - Dech, 4-2-8 - Postupné otužování Kontrastní vs studená sprcha "Ko*le k ledu". Chlad, pohlavní orgány a testosteron. (42:32) - Důležitost práce s hormony, spojení pohlavních orgánů a hormonálního systému.

Support this podcast at —https://redcircle.com/pohledy-do-hloubky/donations