Zájem Čechů o Egypt je i přes teroristické útoky extrémně vysoký

Poptávka českých turistů po zájezdech v Egyptě je letos extrémně vysoká. Češi neruší zájezdy ani navzdory nedělním teroristickým útokům na koptské kostely v Alexandrii a Tantě. Členka představenstva Asociace cestovních kanceláří ČR Simona Fischerová říká, že Egypt výrazně zvýšil bezpečnostní opatření. Turistům tak podle ní v turistických destinacích nebo na letištích nebezpečí nehrozí. 

Egypt, Řecko, Španělsko a Bulharsko se letos řadí k nejvíce prodávaným destinacím vůbec. „Cestovní kanceláře nejčastěji pořádají zájezdy do oblasti Rudého moře do letovisek Hurghada a Marsa Alam. Letos některé cestovní kanceláře začaly znovu operovat zájezdy na Sinajský poloostrov do oblasti Šarm aš-Šajch,“ řekla Fischerová na rádiu Zet.

Poptávka českých turistů po Egyptě se tak oproti minulým sezónám mnohonásobně zvýšila. Stoupla i v porovnání s předposlední sezónou, kdy přiletělo do Egypta značné množství turistů. Zvýšeného zájmu si všimly i samotné egyptské úřady. Předpokládají, že Egypt navštíví v letošním roce až 200 tisíc turistů.

Zvýšené bezpečnostní opatření

Po nedělních útocích na koptské kostely v Alexandrii a Tantě se mohlo zdát, že někteří turisté začnou zájezdy stornovat. Současná situace tomu ale nenapovídá. Lidé se pouze ptají na aktuální situaci a zjišťují bezpečnost Egypta. Podle Fischerové se není čeho bát. „V tuto chvíli si myslím, že turistické oblasti v Egyptě jsou bezpečné. Dokládá to i ministerstva zahraničních věcí, které považuje bezpečnostní situaci v Rudém moři za klidnou a bezpečnou,“ uvedla Fisherová.

Egypťané si jsou moc dobře vědomí významu cestovního ruchu pro ekonomiku země. Jde o vůbec nejdůležitější segment. Egypt s ohledem na to investoval velké množství peněz do infrastruktury, oprav památek nebo zvýšení bezpečnosti na letištích. „Egypťané využili mírnějších sezón, aby zrekonstruovali hotely, protože v předchozích sezónách to nebylo možné. Byly totiž stále plné,“ sdělila Fischerová. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s členkou představenstva Asociace cestovních kanceláří ČR Simonou Fischerovou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Zájem Čechů o Egypt je i přes teroristické útoky extrémně vysoký Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rusko vetovalo rezoluci OSN ohledně Sýrie

    Společnost ·

    Rusko ve středu vetovalo nejnovější návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, který se staví proti chemickému útoku v Sýrii z minulého týdne a požaduje jeho přísné vyšetřen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.