Zdravotní pojištění pro všechny, tím chce Trump nahradit Obamacare

Nastupující americký prezident Donald Trump chce nahradit zdravotní program dosluhující hlavy státu Baracka Obamy plánem předpokládajícím „pojištění pro všechny“. Trump to uvedlv rozhovoru s americkým listem The Washington Post. Podrobnosti podle agentury Reuters neupřesnil. Plán je podle něj nicméně téměř hotový a Trump je připraven ho zveřejnit společně s vůdci republikánské většiny v Kongresu.

Pro Trumpa i pro republikánskou většinu v Kongresu je zrušení programu, známého jako Obamacare, prioritou. Už minulý pátek následovala Sněmovna reprezentantů čtvrteční rozhodnutí Senátu a dala pokyn výborům Kongresu, aby připravily návrh právní úpravy zrušení Obamacare.

O Obamově reformě se v USA už několik let vášnivě diskutuje. Demokratičtí zastánci státního pojistného plánu argumentují tím, že díky němu získalo přístup ke zdravotnímu pojištění na 20 milionů Američanů. Podle republikánských kritiků je reforma nákladná. Stát podle nich nemá právo na podobná opatření, která škodí volnému trhu a poškozují konkurenční prostředí zdravotních pojišťoven.

 

 

Zdroj: ČTK

Zdravotní pojištění pro všechny, tím chce Trump nahradit Obamacare Foto: Donald TRUMP; Zdroj: Evan El-Amin / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Deset nejnavštěvovanějších měst roku 2016

    Společnost ·

    New York, Londýn a Paříž vábí každý rok davy návštěvníků. Bangkok je ale v uplynulém roce předehnal. Podle globálního indexu vypracovaného společností MasterCard, navš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.