Zapomeňte na selfie tyče. Nahradí je kapesní drony AirSelfie

Milovníci fotografií a především selfie tyčí se dočkají nové inovace. Tu představuje kapesní dron AirSelfie. Pomocí něj budete moct na dálku pořídit letecké snímky nebo videa. Speciální dron byl přihlášen jako projekt na portálu Kickstarter. Za pouhé tři dny přitom podle serveru Livescience splnil svůj stanový cíl, když vybral téměř 48 tisíc dolarů. Kampaň končí 24. prosince a zatím se podařilo od podporovatelů získat přes 500 tisíc dolarů. 

Vynálezcem AirSelfie je italský inovátor a podnikatel Edoardo Stroppiana, který přišel s nápadem už v roce 2014. „AirSelfie je speciálně navržen a vyroben pro lidi, kteří si myslí, že používání dronů je extrémně komplikované, nákladné a objemné,“ řekl Stropianna.

AirSelfie je vybaveno 5-megapixelovým fotoaparátem, pomocí něhož lze natáčet ve Full HD rozlišení. Video se nahrává na microSD paměťovou kartu s kapacitou 4 GB. Uživatelé mohou zachytit snímek sebe samotných z výšky a úhlů, z kterých by jim to ruce nebo selfie tyče jinak neumožnily.

Dron vybavený čtyřmi motory je schopný vzlétnout až 20 metrů vysoko. Je vybavený kamerou, která váží pouhých 52 gramů a je menší než u chytrého telefonu.

AirSelfie používá sonar pro měření výšky, které dosáhne. Rovněž podle Livescience disponuje menší kamerou, která zaznamenává chvění a umožňuje tak udržovat stabilitu dronu. AirSelfie je rovněž vybavený gyroskopy (zařízení určené k navigaci), barometry (přístroj určený k měření atmosferického tlaku) a geomagnetickými senzory. Tyto prvky zajišťují dronu bezpečný let.

Airselfie Camera / YouTube.com

„Selfie dron“ lze ovládat prostřednictvím mobilní aplikace na operačních systémech iOS nebo Android. Pomocí ní může dron vzlétnout do vámi požadované výšky a směru. Rovněž můžete nastavit autonomní ovládání dronu a spustit desetisekundový časovač. Dron může vyfotit za sebou až osm snímků.

AirSelfie vám umožní odesílat fotografie a videa bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi na další chytrá zařízení. Dron rovněž nabízí bezprostřední sdílení fotografií a videa na sociální sítě.

První prototyp dronu byl sestavený v srpnu letošního roku. Společnost jej poté podle Livescience.com představila 17. listopadu na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Pro jeho sériovou výrobu požadovala vybrat 47 714 dolarů. To se jí povedlo za méně než tři dny. Konec kampaně je nastaven na 24. prosince. Zatím přispělo 2300 podporovatelů částkou přes půl milionu dolarů. Společnost navíc získá 3 miliony dolarů od soukromých investorů ze Spojených států, Velké Británie, Německa a Číny.

Drony z prvních předobjednávek mají dorazit ke svým novým majitelům v březnu. Očekává se, že AirSelfie bude stát 300 dolarů.  

 

 

Zdroj: Livescience, Zet

Zapomeňte na selfie tyče. Nahradí je kapesní drony AirSelfie Foto: Airselfiecamera.com

reklama

Další články

  1. Číňané dnes zaplatili za Florentinum

    Byznys ·

    Čínská skupina China Energy Company Limited (CEFC) dnes uhradila plnou kupní cenu za pražské Florentinum a stala se jeho majitelem. Administrativní komplex v centru Pr…

  2. Jednou z obětí útoku v Berlíně byla Češka

    Společnost ·

    Jednou z 12 obětí pondělního atentátu na vánoční trh v centru Berlína je i česká občanka. Žena dlouhodobě žila a pracovala v Německu. Po pravděpodobném pachateli útoku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.