Zahraniční tisk: Zemětřesení ve Francii; majetek Prince zdědí jeho sestra a nevlastní sourozenci

Zahraniční média píší 28. dubna o tom, že jihovýchod Francie dnes ráno zasáhlo zemětřesení o síle 5 stupňů Richterovy stupnice. Zemětřesení nezpůsobilo vážnější škody, ale bylo nejsilnější za více než 40 let. Světové média si dále všímají, že zpěvák Prince zemřel, aniž by sepsal závěť. Majetek v hodnotě několik miliónů dolarů tak pravděpodobně zdědí jeho sestra a pět nevlastních sourozenců.

Podle tureckého deníku Hürriyet Daily News turecká policie dnes zatkla na různých místech země 15 podezřelých osob v souvislosti se včerejším sebevražedným atentátem. Žena se odpálila u turisticky oblíbené Velké Mešity neboli Ulu Camii v historickém centru Bursy na severozápadě Turecka. Při útoku bylo zraněno 23 lidí. Identitu útočnice policie zatím vyšetřuje. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, útok odsoudil i vládnoucí Strana spravedlnosti a rozvoje a opozice útok odsoudili.

 

Severní Korea dnes zřejmě opět neúspěšně testovala novou raketu, všímá si slovenský deník Pravda. Jak informovala jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na vojenské činitele, střela se však krátce po svém odpálení zřítila k zemi. Jde pravděpodobně o stejný typ balistické střely, jakou Pchjongjang testoval už 15. dubna, kdy raketa Musudan explodovala pár sekund po odpálení z východního pobřeží Severní Koreje. Rakety Musdan mají údajně dolet 3-4 tisíce km, a jsou tedy schopné zasáhnout Jižní Koreu, Japonsko a zřejmě i americký tichomořský ostrov Guam.

 

Miliardář a kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump zveřejnil svůj plán americké zahraniční politiky. Trump podle britského deníku The Guardian slíbil, že pokud bude zvolen prezidentem, zachrání samotné lidstvo. Trump také kritizoval svoji soupeřku Hilary Clintonovou a současného prezidenta Baracka Obamu za nezodpovědnou a bezcílnou politiku na Blízkém východě. Miliardář chce totiž ve své politice upřednostňovat Američany a jejich bezpečnost.

 

Společnost Facebook provozující stejnojmennou sociální síť dosáhla v prvním čtvrtletí letošního roku zisku 1,5 miliardy dolarů, který předčil všechna očekávání analytiků. Její akcie během několika hodin stouply o více než 8 %. Portál měsíčně aktivně využívá 1,65 miliardy uživatelů, což představuje téměř polovinu uživatelů Internetu na celém světě. Získaná data Facebook využívá pro rozvoj podnikání s reklamou, napsal americký portál International Business Times.

 

Oblast Charente-Maritime na jihovýchodě Francie dnes ráno zasáhlo zemětřesení o síle 5 stupňů Richterovy stupnice. Informuje o tom francouzský deník Le Figaro. Epicentrum se nacházelo mezi městy Rochefort a La Rochelle. Podle svědků zemětřesení nezpůsobilo vážnější škody, pouze pád omítky domů nebo předmětů z poliček. Oblast Charente-Maritime je seismicky aktivní, avšak toto zemětřesení bylo silnější, než je obvyklé. Naposledy zde seismologové zaznamenali podobně silné zemětřesení v roce 1972.

 

Americký portál ABC News píše, že zpěvák Prince zemřel, aniž by sepsal závěť. Majetek v hodnotě několik miliónů dolarů tak pravděpodobně zdědí jeho sestra a pět nevlastních sourozenců. V příštím půl roce, nebo dokud nebude jmenován osobní zástupce, bude na jeho majetek dohlížet Bremer Trust. Prince Rogers Nelson zemřel ve svém domě v Minnesotě 21. dubna, bylo mu 57. Vyšetřovatelé u něj našli předpisy na léky proti bolesti na bázi opiátů.

 

Podle francouzského týdeníku Le Point je spánek důležitý pro činnost lidského imunitního systému a umožňuje účinnější boj proti parazitům a houbám. Vědci z francouzského Montpelier čtyři roky zkoumali 9300 osob, které si stěžovaly na špatný spánek, a zjistili, že spánek podporuje funkci imunitního systému. Odpočinek totiž organismu umožňuje věnovat energii učení, paměti nebo obnově nervového a imunitního systému. Osoby, které lépe spaly, byly méně často léčeny proti houbám a parazitům.

Zahraniční tisk: Zemětřesení ve Francii; majetek Prince zdědí jeho sestra a nevlastní sourozenci Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.