Zahraniční tisk: Recese ruské ekonomiky je u konce; počet obětí sesuvů půdy v Mexiku stoupá

Zahraniční média píší 9. srpna o tom, že recese ruské ekonomiky je u konce. Myslí si to alespoň tamní centrální banka. Moskevští akademici se ale domnívají, že ruská ekonomika známky končící recese nevykazuje. Světová média se také věnují mohutným sesuvům půdy v Mexiku, které si doposud vyžádaly 45 obětí.

Mohlo by vás zajímat

Na olympiádě vyhrává politika, tak svůj komentář nazval slovenský deník SME. Je smutné vidět, že ani po čtyřiačtyřiceti letech od teroristického útoku na izraelské sportovce na olympijských hrách v Mnichově není jejich situace růžová. Jméno Romano zná v Izraeli každý. Před čtyřiačtyřiceti lety byl izraelský šampion ve vzpírání Yossef Romano zavražděn a vykastrován (stále není jasné, zda to bylo v tomto pořadí), když se snažil přemoci palestinské únosce. Ti tehdy na olympiádě v Mnichově zabili jedenáct izraelských olympioniků. Památka těchto sportovců byla poprvé oficiálně připomenuta v letošním roce, a to dva dny před zahájením olympijských her v brazilském Riu de Janeiru. Je to výsledek neúnavného snažení vdov Ilany Romano a Ankie Spitzer, připomíná slovenský list.

 

Podle ruské centrální banky je recese ruské ekonomiky u konce, informuje ruský deník Moscow Times. Podle banky tak Rusko čeká pomalý ekonomický růst. Odborníci z moskevské Vysoké školy ekonomické však minulý týden oznámili, že ruská ekonomika známky končící recese nevykazuje, konstatuje ruský list.

 

Poprvé od sestřelení ruského bojového letounu se dnes uskuteční setkání ruského a tureckého prezidenta, píše dnes britský deník The Guardian. Sestřelení ruského bombardéru v listopadu loňského roku vedlo k rozpadu vztahu mezi oběma zeměmi i jejich prezidenty. Dnešní schůzka Vladimira Putina a Recepa Erdogana, která se bude konat v Petrohradu, by mohla vést k posilnění vazeb mezi Ruskem a Tureckem. Erdoganova návštěva Petrohradu bude jeho první oficiální zahraniční cestou od neúspěšného pokusu o vojenský převrat v Turecku, uzavírá britský list.

 

Sesuvy rozbahněné půdy v Mexiku mají doposud na svědomí 45 obětí, všímá si americký deník New York Times. Obyvatelé dvou mexických států se v uplynulých dnech potýkali s mohutnými sesuvy půdy v důsledku vytrvalých dešťů, které s sebou přinesl hurikán Earl. Hurikán Earl zasáhl pobřeží Mexického zálivu, píše americký New York Times.

 

Dopisy pražského rodáka Franze Kafky poputují do Národní knihovny Izraele, informuje švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Po dlouholetém právním sporu o tom s definitivní platností rozhodl Nejvyšší soud v Jeruzalémě. Rukopisy jsou součástí pozůstalosti Kafkova přítele Maxe Broda, kterého Kafka před svou smrtí v roce 1924 požádal o jejich spálení. Brod jej však neuposlechl a Kafkovo dílo následně vydal, což Franzi Kafkovi přineslo světovou slávu, připomíná švýcarský list.

Zahraniční tisk: Recese ruské ekonomiky je u konce; počet obětí sesuvů půdy v Mexiku stoupá Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Dnes se rozhodne o osudu pražské Invalidovny

    Byznys ·

    Bude se historická budova pražské Invalidovny dražit? O tom se nejspíš rozhodne už dnes. Tendr na prodej památkově chráněného objektu vyhlásil Úřad pro zastupování stá…

  2. Ministerstvo obrany chystá rekonstrukci Julisky

    Společnost ·

    Ministerstvo obrany chystá rekonstrukci stadionu na pražské Julisce. Opravena bude tartanová dráha za zhruba 11 až 12,3 milionu korun. Vyplývá to z Věstníku veřejných …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.