Výrobce počítačových sítí Cisco Systems koupí za 1,4 mld. dolarů Jasper Technologies

Výrobce počítačových sítí Cisco Systems Inc. koupí za 1,4 miliardy dolarů firmu Jasper Technologies. Ta se věnuje propojování přístrojů a zařízení, jako aut nebo kardiostimulátorů s internetem. Pro Cisco jde o největší akvizice od roku 2013.

Firma Cisco v prohlášení uvedla, že Jasper vyvinul hlavní platformu pro odvětví nazývané technologickou hantýrkou internet věcí, což označuje propojení různých přístrojů, spotřebičů a zařízení s internetem. Jasper také vyrábí softwarovou platformu, která umožňuje sledovat tyto přístroje, jakmile se připojí na internet.

Jasper má 385 zaměstnanců a více než 3500 zákazníků ve 100 zemích světa. Firma původně plánovala primární nabídku akcií.

Cisco vyrábí speciální zařízení, která se používají ke správnému fungování internetu a směrování stránek. V tomto oboru patří mezi největší na světě. Věnuje se však i jiným oblastem, jako optické sítě či telekomunikační sítě. V posledních letech firma investuje do nových produktů a koupila desítky menších firem.

 

 

Zdroj: ČTK

Výrobce počítačových sítí Cisco Systems koupí za 1,4 mld. dolarů Jasper Technologies Foto: photogearch / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.