Vladimír Mišík & Etc...: Doufám, že do roka by mohla být nová deska

Vladimír Mišík, textař, hudebník a spoluzakladatel hudební skupiny Etc...doufá, že nová deska legendární kapely, která je na scéně už 40 let, by mohla být někdy za rok. "Když se před koncertem podíváte do šatny, tak si řeknete, že ten koncert nemůže být, protože všichni vzdychají, každého něco bolí. Ale pak už to vypadá dobře a publikum je nadšené. Zaplať pánbůh. Daří se nám slušně, přiměřeně věku," říká ve Studiu Zet.

„Dnes není problém si cokoli usmyslet a vydat, když jsou peníze a když to někdo koupí. Ale v našem případě je problém, že my jsme vždy chtěli vydávat věci, když máme dobrý materiál. Vždycky chceme vydat dobrou desku,“ řekl Mišík. „Já osobně mám tak čtyři, pět věcí - takže to je tak na půl cesty" k nové desce.

Vladimír Mišík, který je mimo jiné i spoluzakladatelem hudebních skupin Matadors a Blue Effect, také hovořil o digitalizaci hudby a s ní spojeném ilegálním kopírování hudebních nosičů.

„Digitalizace je pokrok a je to v pořádku,“ ale zároveň „duchovní vlastnictví by mělo být doceněno.“

Nové technologie, které umožňují nákup jednotlivých písní v digitální podobě, také mění způsob, jak lidé hudbu poslouchají. „Myslím si, že problém je ve vnímání muziky,“ říká Mišík. „Většina mladých už nemá čas, chvíli a chuť si poslechnout celé album a jdou jen po jednotlivých písničkách.“ Posluchači se tak nesoustředí na desku jako celek, jako na „artefakt“. Podobný proces se podle něj děje i s knihami. Etc... tak volí cestu přidávání k nosiči ještě něco navíc - rozšířený booklet, plakát nebo jinou výtvarnou tvorbu.

Mišík se také letos stal ambasadorem projektu nazvaného Buskerjam, který podporuje pouliční hudebníky. Pouliční hraní, neboli busking, podle něj oživuje ulice měst, a proto si zaslouží podporu. „Hraní na ulici je osvěžující a já jim držím palce.“

Mišíkův syn Adam, 17, loni vyhrál cenu Objev roku v anketě Český slavík a vydal dvě desky a úspěšný popový debutový singl Tvoje světy.

„Teď dokončují album, takže vím, že holky šílej,“ říká Mišík o hudební kariéře svého syna. „Ony prostě vřeštěj jak na Beatles. Na nás takhle za mlada nevřeštěly.“

Zdroj: Zet

Vladimír Mišík & Etc...: Doufám, že do roka by mohla být nová deska Foto: Zet

reklama

Další články

  1. Zeman je pro rušení vojenských újezdů

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman souhlasí s rušením Vojenských újezdů, obzvlášť Brd. Myslí si, že spory Plzeňského a Středočeského kraje ohledně hranic by ale bylo lepší rozhodno…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.