Video: Nové bezpilotní letecké taxi na obzoru, představila jej firma Kitty Hawk

Firma Kitty Hawk představila elektrické bezpilotní letecké taxi. Stroj nazvaný Cora je schopný letět rychlostí až 180 kilometrů v hodině. Na jedno nabití přitom uletí až 100 kilometrů. Informaci na svých internetových stránkách zveřejnil server BBC. Investorem Kitty Hawk je spoluzakladatel Googlu Larry Page.

Stroj byl vyvinutý na Novém Zélandu. Firma nyní pracuje s tamní vládou na využití projektu. Vláda vkládá v projekt velkou důvěru, protože jejím cílem jsou nulové emise do roku 2050. Firma nyní pracuje s úřadem pro regulaci leteckého provozu, zatím však odmítla uvést, kdy by mohlo nové taxi začít běžně létat.

 Zdroj: YouTube / Kitty Hawk

Letadlo má mimo jiné funkci vertikálního vzletu a přistání, nepotřebuje tak vzletovou dráhu.

Kitty Hawk není jedinou firmou, která vyvíjí létající taxi. Čínská firma EHang vyvíjí elektrický dron pro přepravu cestujících, Airbus v únoru uskutečnil první úspěšný let s bezpilotním létajícím autem a Uber pracuje s NASA na projektu létajícího auta. Kromě Nového Zélandu mají velký zájem o letecké taxi také Dubaj a Spojené arabské emiráty, upozornila CNBC.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Video: Nové bezpilotní letecké taxi na obzoru, představila jej firma Kitty Hawk Foto: YouTube / Kitty Hawk

reklama

Další články

  1. V 76 letech zemřel známý fyzik Stephen Hawking

    Tech ·

    Ve středu zemřel světoznámý britský fyzik Stephen Hawking.Ten byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý. Informovala o tom Hawkingova rodina. Hawking, který byl po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.