Video: Intel se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů, stovkou dronů ozářil německou oblohu

Americký výrobce procesorů a čipů Intel vytvořil ve spolupráci s rakouskou laboratoří Ars Electronica FutureLab rekordní vizuální podívanou se stovkou dronů, které doprovázela živá hudba orchestru. Chod dronů měl na starosti speciální software, který korigovali čtyři piloti. Každý jedinec se tedy staral o pětadvacet dronů najednou. Tento počin se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. O události informoval Intel ve své tiskové zprávě.

 

 Zdroj: Intel / Realizace nápadu

Zdroj: Intel / Práce na samotném nápadu

 

Impuls pro vznik tohoto projektu vzešel od generálního ředitele Intelu Briana Krzaniche. Ten se obrátil na marketingového ředitele firmy Anila Nanduriho s otázkou, co dokáže vytvořit se stovkou dronů.

Z jejich následné diskuze pak vzešla spolupráce Intelu se skupinou umělců a výzkumných technologických pracovníků z výzkumného střediska Ars Electronica Futurelab sídlícího v rakouském Linzi.

 

Zdroj: Intel

 

Oblohu nad německým letištěm Ahrenlohe nedaleko německého Hamburku pak začátkem listopadu minulého roku rozzářila stovka dronů. Samotná realizace show se světly připomíná scény ze sci-fi filmů režiséra Stevena Spielberga. Na řízení dronů se podílel speciální software a také čtyři piloti pod vedením Martina Mortha. 

Drony na nebi v rámci představení vytvářely 3D obrazce doprovázené texty. Celou show posuzoval porotce Pravin Patel, který po jejím skončení potvrdil rekord a zápis do Guinnessovy knihy.

 

Zdroj: Intel

 

Video se stovkou dronů spatřila veřejnost poprvé dva měsíce po celé akci na veletrhu CES 2016. Krzanich v souvislosti uvedením představení sdělil, že jeho tým dokázal vytvořit ze slova ohňostroj nový pojem. Drony totiž mohou být bezpečnější alternativou k odpalování pyrotechniky. Navíc nevydávají téměř žádný hluk a mohou být doprovázeny příjemnější hudební kulisou.

„Minulost může být nahrazena kreativitou poháněnou drony,“ řekl Krzanich.

 

 

Zdroj: Intel, Zet

Video: Intel se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů, stovkou dronů ozářil německou oblohu Foto: Intel

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.