„Vše začíná u majitele a jeho postoje, přístupu k lidem a lidskému potenciálu,“ říká Knoblochová

Jak správně pracovat se zaměstnanci v rodinné firmě? Jak je vůbec najít, co jim nabídnout a jak je ve firmě udržet? O tom už na portálu Youradio News hovoří Alexandra Knoblochová z firmy Rodinné Zlato, s. r. o. Podle jejích slov vše začíná u hlavy tedy majitele. Klíčový je pak jeho postoj, přístup k lidem a lidskému potenciálu.

„Vše překvapivě začíná u hlavy, tedy majitele a jeho postoje, přístupu k lidem a lidskému potenciálu. Já se zatím setkala a takovými majiteli, kterým zaměstnanec jako člověk jedno není a zajímají se o to, jak nastavit prostředí takové, aby to člověka zajímalo, motivovalo a zůstal,“ řekla Knoblochová.

Postoj majitele ale nestačí. Zapotřebí je pak najmout šikovného člověka a postarat se o jeho seznámení se s firmou. Je zapotřebí si uvědomit, že nalezením zaměstnance práce nekončí. Jde o kontinuální proces a průběžnou práci s každou individualitou. Ruku v ruce s tím souvisí spravedlivé hodnocení, stanovení úkolů a nejednostranné zhodnocení jeho práce.

„Každý z nás má určité přednosti a také oblasti, které nám nejdou, nejsme pro ně takzvaně vnitřně motivovaní. Pokud chce firma, aby jí celý zmiňovaný systém postupně zafungoval, je potřeba v první řadě dobře vědět, s kým máme tu čest, jaké jsou člověka výhody a v čem bude zcela jistě výborný a v tom ho podpořit,“ sdělila Knoblochová.

Kompetence pracovníků je důležité rozdělit tak, aby je vykonávaná práce bavila. Činnosti, které mají zaměstnanci rádi, jsou většinou jejich silnou stránkou.

„V naší firmě konkrétně pracujeme se systémem drive management, který máme v republice jako jediní a který nám umožňuje ve firmách propojit efektivitu organizace, zohlednění individualit u zaměstnanců a přidáme ještě rozměr správného vedení lidí. Funguje to velmi pěkně, a pokud se tato metoda vezme jako hlavní a podpůrná při stavění týmů a práce s lidmi, nemůže to než dobře zafungovat,“ informovala Knoblochová na portálu Youradio News.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Alexandrou Knoblochovou ze společnosti Rodinné zlato. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Vše začíná u majitele a jeho postoje, přístupu k lidem a lidskému potenciálu,“ říká Knoblochová Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ruská armáda zakáže vojákům chytré telefony

    Společnost ·

    Ruské ministerstvo obrany uvažuje nad tím, že v rámci celého centrálního aparátu zakáže používání chytrých mobilních telefonů. Konkrétně se pak jedná o velitelství a v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.