Varšava nabízí nejvíce kanceláří na středoevropském trhu, Praha je i za Budapeští

Varšava má nejvíce kancelářských prostor na středoevropském trhu. S jejich výměrou o třetinu předčila druhou Budapešť a o více než polovinu Prahu. Informace vycházejí z údajů konzultantské společnosti Kinght Frank.  

Varšava nabízí celkem 4,3 milionu čtverečních metrů kancelářských ploch. V Budapešti jich je 3,24 milionu metrů a Praha disponuje výměrou 3,03 milionu čtverečních metrů.

Varšavský trh kancelářských prostor se nachází přibližně v polovině cesty mezi středoevropským a západoevropským trhem, uvádí Knight Frank. Ve srovnání se západní Evropou jde o menší trh s vyšším podílem neobsazených prostor, přesto je na tom z těchto hledisek lépe než trhy v ostatních metropolích střední Evropy.

Atraktivnost Varšavy podtrhují i relativně nízké ceny. Metr čtvereční kanceláře ve varšavském centru stojí v průměru 4 500 eur (124 000 korun) ve srovnání s 6 000 eury v Madridu a 18 až 20 tisíci eury v Paříži či Londýně, sdělila firma.

V Praze loni vzniklo téměř 150 000 metrů čtverečních administrativních ploch, což bylo nejvíce od předkrizového roku 2009. Developeři letos plánují pražský trh s kancelářemi rozšířit až o 200 000 metrů čtverečních, uvedla tento měsíc studie firem CEEC Research a KPMG Česká republika. Podle analytiků to vyvolá přebytek na trhu, který povede k poklesu cen.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Varšava nabízí nejvíce kanceláří na středoevropském trhu, Praha je i za Budapeští Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Evropská unie obnovuje program družic Galileo

    Tech ·

    Evropská unie včera poslala na palubě ruské rakety Sojuz na oběžnou dráhu dva satelity, které budou součástí evropského navigačního systému Galileo. Šlo o první vypušt…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.