Valná hromada ČEZ schválí dividendu 33 Kč na akcii

Valná hromada energetické společnosti ČEZ bude dnes schvalovat výši dividendy, která bude z loňského zisku vyplacena akcionářům. Podle analytiků bude schválena výplata 33 korun na akcii před zdaněním, tak jak ji navrhlo představenstvo firmy.

Celkem by tak bylo akcionářům vyplaceno 17,8 miliardy korun, stát by měl dostat 12,4 miliardy korun. V minulých letech získával stát pravidelně zhruba 15 miliard korun za rok.

V posledních čtyřech letech vyplatila firma akcionářům pokaždé dividendu 40 Kč na akcii. Ministerstvo financí, přes něž vlastní majoritní podíl ve firmě stát, letos protinávrh k rozdělení zisku nepředložilo. Vláda navíc na začátku června uložila zástupci resortu, aby na valné hromadě hlasoval pro návrhy schválené dozorčí radou firmy, a to včetně navržené výplaty dividend.

Vedení ČEZ poprvé po 16 letech nenavrhuje výplatu odměn představenstvu a dozorčí radě firmy. V posledních dvou letech zamítlo návrhy tantiém ministerstvo financí. Například od roku 2010 do roku 2014 bylo každoročně mezi představenstvo a dozorčí radu rozděleno 25,5 milionu korun. Na programu valné hromady jsou i další body, mj. úprava stanov, která má posílit postavení dozorčí rady společnosti.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Valná hromada ČEZ schválí dividendu 33 Kč na akcii Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Trumpův mluvčí za sebe hledá náhradu

    Společnost ·

    Mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Sean Spicer hledá nástupce, který by převzal jeho roli při pravidelných tiskových brífincích Bílého domu. S odvoláním na zd…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.