V USA se čeká verdikt v dalším sporu mezi Applem a Samsungem

Americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC) by dnes měla rozhodnout, zda některé mobilní telefony a tablety jihokorejské firmy Samsung Electronics porušují patenty předního amerického výrobce elektroniky, společnosti Apple. Pokud rozhodne ve prospěch Applu, bude dovoz těchto výrobků do USA zakázán.

Oba významní světoví výrobci spolu vedou od jara 2011 řadu patentových sporů. Týkají se nejen technických parametrů, ale i vzhledu výrobků. Právní bitvu odstartoval Apple, když zažaloval Samsung, že některé jeho telefony a tablety kopírují výrobky Applu. Samsung vzápětí v několika zemích obvinil Apple z porušování patentových práv a o dva měsíce později podal stížnost u ITC.

Letos začátkem června Samsung přechodně v jednom ze sporů dosáhl vítězství, když ITC zakázala Applu prodávat některé jeho starší iPhony a iPady v USA. Firma totiž prý porušila patent vlastněný Samsungem. Administrativa amerického prezidenta Baracka Obamy v sobotu v ojedinělém kroku tento zákaz vetovala. Samsungu to však prý nebrání postupovat dál soudní cestou.

ITC má na starosti vyšetřování porušování patentových práv u dováženého zboží. Je velmi oblíbeným místem pro patentové spory, protože může zakázat dovoz výrobků porušujících práva a vydává rozhodnutí relativně rychle.

Zdroj: ČTK

V USA se čeká verdikt v dalším sporu mezi Applem a Samsungem Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Domažlice nabídnou o víkendu Chodské slavnosti

    Společnost ·

    Slavnosti jsou tradičně spojovány s Vavřineckou poutí, při které je tradičně také vysluhována mše pod širým nebem na Veselé hoře - Vavřinečku. Dále na pěti pódiích vystou…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.