V České republice se kradou auta pětkrát více než v Německu, nejčastěji kradený vůz je Škoda

Minulý rok bylo v České republice ukradeno pětkrát více aut než v Německu. Data, která jsou vypočítána poměrně vzhledem k počtu aut na obou trzích, zveřejnila společnost Cebia, která prověřuje původ vozidel.

V loňském roce bylo odcizeno v ČR necelých 11 tisíc automobilů, v Německu to bylo téměř 19 tisíc. Německý vozový park je ale téměř desetkrát větší než ten český. Zatímco v Německu bylo odcizeno 0,43 vozidla na tisíc provozovaných, v ČR to bylo 2,23, tedy více než pětkrát tolik.

„Kdybychom přepočetli poměr odcizených vozidel na prodej nových vozidel, vychází nám, že v Německu se kradou auta desetkrát méně, než u nás, řekl Martin Pajer, ředitel Cebie. „A to je alarmující číslo.“

Počet krádeží automobilů v Německu se zvýšil o 4 procenta, v České republice o 3 procenta.

V Česku se nejvíce kradou auta v Praze, Severních Čechách, ve Středočeském kraji a Moravskoslezském kraji. Nejčastějším terčem zlodějů je podle Cebia značka Škoda, následovaná s odstupem značkami, které vévodí prodejům ojetin: Volkswagen, Ford a Renault.

 

Zdroj: Zet, Cebia

V České republice se kradou auta pětkrát více než v Německu, nejčastěji kradený vůz je Škoda Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.