Twitter neprodlouží příspěvky. Počet 140 povolených znaků zůstává

Americká společnost Twitter nechá délku příspěvku na své stejnojmenné síti beze změn. Prohlásil to generální ředitel Jack Dorsey. Ukončil tak spekulace, že by Twitter limit na jeden příspěvek mohl zvýšit ze současných 140 znaků až na 10 000 znaků. Mluvčí firmy se k věci odmítl podrobněji vyjádřit.

„Zůstává,“ prohlásil o současném omezení Dorsey ve vysílání americké televizní stanice NBC. „Pro nás to je dobré omezení, umožňuje tak důležitou stručnost,“ dodal.

Server Re/Code v lednu informoval, že Twitter pracuje na novém nástroji, který by umožnil vzkazy prodloužit až na 10 000 znaků. Dorsey tehdy možnou změnu v délce tweetu nevyloučil.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím si uživatelé mohou sdělovat vzkazy ve zprávách, a to právě o délce do 140 znaků. Společnost, která v těchto dnech slaví deset let od zaslání prvního tweetu, má nyní přes 320 milionů aktivních uživatelů, kteří posílají 500 milionů zpráv denně.

Dorsey v pořadu Today na NBC také řekl, že síť necenzuruje, co její uživatelé napíšou.

„Určitě ne,“ řekl na otázku, zda Twitter necenzuruje obsah od uživatelů a nezatajuje štvavé komentáře. „Lidé mohou sledovat, koho chtějí a naší prací je zajistit, že vidí to nejdůležitější,“ uvedl Dorsey.

Letos v únoru Twitter oznámil, že od poloviny loňského roku zablokoval přes 125.000 uživatelských účtů podporujících teroristické aktivity, a to zejména v souvislosti s organizací Islámský stát. Upozornil také, že spolupracuje s úřady, pokud má podezření, že jsou uživatelé sítě do teroristických aktivit zapleteni.

 

 

Zdroj: ČTK

Twitter neprodlouží příspěvky. Počet 140 povolených znaků zůstává Foto: ymgerman / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.