Trump zvažuje rozsáhlé sankce proti KLDR, mají zahrnovat i ropné embargo

Americký prezident Donald Trump přemýšlí nad odvetnými opatřeními proti Severní Koreji. Chce na Severní Koreu uvalit ropné embargo, umístit na černou listinu její aerolinky, zadržovat severokorejské nákladní lodě či potrestat čínské banky za obchodní vztahy s Pchjongjangem. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl nejmenovaný americký činitel.

„Je plno věcí, které přicházejí v úvahu, a to až v podstatě k obchodní karanténě KLDR,“ uvedl americký představitel pod podmínkou zachování anonymity. Upřesnil, že Trumpova administrativa pracuje na celé škále tvrdých sankcí, které by následně byly uplatňovány v reakci na chování KLDR. Některá z odvetných opatření by vyhlásily Spojené státy samy, další by mohly spadat pod OSN.

USA již na poslední balistický raketový test KLDR zareagovaly tím, že do oblasti Korejského poloostrova vyslaly svaz vojenských plavidel v čele s letadlovou lodí. Pchjongjang to označil za vojenskou provokaci a pohrozil jaderným úderem.

Washington dal mezitím na vědomí, že by uvítal zapojení Číny do řešení severokorejské krize. Upozornil ale, že je připraven jednat i sám, pokud Peking nebude ochotný se k tvrdšímu postupu vůči KLDR připojit.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Trump zvažuje rozsáhlé sankce proti KLDR, mají zahrnovat i ropné embargo Foto: Andrew Cline / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. Rusko vetovalo rezoluci OSN ohledně Sýrie

    Společnost ·

    Rusko ve středu vetovalo nejnovější návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, který se staví proti chemickému útoku v Sýrii z minulého týdne a požaduje jeho přísné vyšetřen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.