Útočník z Texasu střílel v kostele, kam chodili příbuzní jeho ženy

Texaský kostel, v kterém v neděli střelec povraždil 26 lidí, navštěvovali příbuzní útočníkovy ženy. Televizi CNN to v pondělí sdělil místní šerif, podle kterého ale tito lidé nebyli uvnitř v době masakru. Podle médií byl pachatelem šestadvacetiletý propuštěný příslušník vojenského letectva Devin Kelley, který byl v minulosti trestán kvůli domácímu násilí.

Policie zatím oficiálně neoznámila motiv, který střelce přiměl za bílého dne vtrhnout do baptistického kostela a automatickou puškou zastřelit 26 lidí a další dvě desítky zranit, dosavadní prohlášení úřadů ale hovoří o rodinných záležitostech. Podle texaských představitelů si totiž útočník zřejmě vybral místo útoku záměrně.

Šerif Joe Tackitt uvedl, že střelcovi nepokrevní příbuzní do kostela chodili „čas od času“.

Rovněž texaský guvernér Greg Abbott naznačil, že existují vazby mezi pachatelem a kostelem. „Nemyslím, že by to byl jen náhodný projev násilí,“ řekl v rozhovoru s televizí ABC.

Podobně se vyjádřil i mluvčí texaského ministerstva veřejné bezpečnosti Freeman Martin. "Nebyl v tom rasový motiv, nebylo to kvůli víře, byla to jistá rodinná záležitost.

Kelly podle úředních záznamů i výpovědí někdejších sousedů nevedl příkladný život. V roce 2012, když sloužil na Hollomanově letecké základně v Novém Mexiku, ho podle listu The New York Times vojenský soud degradoval a uložil mu roční vězení za násilí na manželce a dítěti. Po odpykání trestu byl z ozbrojených složek propuštěn.

S tehdejší manželkou, které podle soudu ubližoval, se Kelly rozvedl a v roce 2014 se v Texasu oženil s jinou ženou. Dva měsíce před svatbou u něj doma ale zasahovala policie, která dostala hlášení, že snoubence ubližuje. Případ ale nebyl nijak řešen, neboť podle úředních záznamů během zásahu žádná z přítomných osob z Kellyho okolí obvinění nevznesla, uvedla AP.

Nelichotivě o Kellym hovořila i jeho někdejší sousedka z karavanové osady, kde před třemi lety nějakou dobu žil. Vzpomíná si, že si pořídil štěně pitbula, které nechával nehledě na sluneční žár celý den přivázané před karavanem. Na místě také zasahovala policie, která přijela řešit oznámení o bití zvířete. Kelly asi hodinu odmítal z karavanu vyjít a policie s ním vyjednávala. Poté byl obviněn z týrání zvířat, ale případ se nakonec k soudu nedostal, tvrdí bývalá sousedka.

 

 

Zdroj: ČTK

Útočník z Texasu střílel v kostele, kam chodili příbuzní jeho ženy Foto: ČTK/AP/Jay Janner

reklama

Další články

  1. Slovensko dotahuje EU rychleji než ČR

    Společnost ·

    Slovensko se za posledních 25 let dotahuje na ekonomickou úroveň starších zemí EU rychlejším tempem než Česká republika. Viditelné je to nejen na průměrné míře růstu e…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.