Teroristické útoky si na jihu Iráku vyžádaly smrt okolo padesáti lidí

Padesát mrtvých a nejméně 80 zraněných si vyžádaly dva teroristické útoky u města Násiríja v jižním Iráku. Napsala to agentura Reuters s odkazem na místní policii a zdravotnické úřady. K útokům se zatím nikdo nepřihlásil. Mezi oběťmi jsou podle agentury AFP Iráčané a Íránci.

„Útoky si zatím vyžádaly 50 mrtvých a 87 zraněných,“ řekl AFP náměstek ministra zdravotnictví pro provincii Zikár Abdal Husajn Džabrí s tím, že bilance možná poroste, jelikož řada zraněných je ve velmi vážném stavu.

První útok se podle zdravotních služeb v provincii Zikár stal v restauraci na okraji Násiríje, asi 300 kilometrů jižně od Bagdádu. Agentura Reuters s odvoláním na místní policejní zdroje uvedla, že v restauraci se odpálil sebevražedný atentátník a následně na hosty začali střílet asi tři nebo čtyři ozbrojenci. Druhý útok se stal krátce nato u kontrolního stanoviště nedaleko Nasiríje. Na místě byla podle iráckého ministerstva vnitra odpálena nálož v autě.

Útoky Islámského státu jsou v Iráku poměrně časté. V provincii Zikár ale byl podle AFP dosud relativní klid.

 

Zdroj: ČTK

Teroristické útoky si na jihu Iráku vyžádaly smrt okolo padesáti lidí Foto: @Behind__News / Twitter

reklama

Další články

  1. Juncker vyzývá k větší jednotě EU

    Společnost ·

    Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker ve středu v Evropském parlamentu představil svou vizi budoucnosti Evropské unie. Ve zprávě o stavu společenství se vy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.