Technologický vývoj v budoucnosti ohrozí pracovní místa, varuje předseda Googlu

Eric Schmidt, předseda internetového gigantu Google, řekl na Světovém ekonomickém fóru v Davosu, že pracovním pozicím, které se dříve zdály být chráněny před postupující automatizací, hrozí kvůli technologickému vývoji zánik. Technologický vývoj se zrychluje, což z této záležitosti činí jeden z největších problémů, kterému svět bude čelit v horizontu dvaceti až třiceti let.

Mezi počítači a lidmi probíhá závodění a lidé v něm musejí vyhrát, sdělil Schmidt podle webu ekonomického listu Financial Times. „V tomto soupeření je velmi důležité, abychom našli věci, ve kterých jsou lidé doopravdy dobří, sdělil také.´´

S podobnými varováními před Schmidtem přišli i někteří ekonomové. Šíření informačních technologií podle nich začíná mít hlubší dopady než předešlá období technologických změn a může mít trvalý dopad na úroveň zaměstnanosti.

Schmidt podle serveru BBC ve čtvrtek přirovnal situaci k průmyslové revoluci. Prohlásil, že za předpokladu stálého vývoje nových technologií bude o práci přicházet stále víc pracovníků střední třídy. Není podle něj rovněž jisté, že pracovníci budou mít správné dovednosti k tomu, aby je někdo mohl znovu zaměstnat.

Zdroj: ČTK

Technologický vývoj v budoucnosti ohrozí pracovní místa, varuje předseda Googlu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.